Trwa akcja policji: - kaskadowy pomiar prędkości

Kierowcy uważacie. Dziś (16.04.2018) we wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. ''Kaskadowy pomiar prędkości.:

Policyjne działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” mają charakter międzynarodowy, a biorą w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL. ”. Uczestniczy w nich także cieszyńska policja.

Podobnie, jak we wszystkich tego typu akcjach, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w godz. 6.00-22.00 również w Polsce policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne, których celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

- Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi  - informuje mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policja kolejny raz apeluje o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-16 20:07:20
Moj Panie: Dzisiaj troche kilometrow zrobilem i tylko dwa patrole spotkalem .a powinni za kazdym krzakiem stać.
2018-04-16 22:04:29
bronek91: Moj Panie<br /><br />Nie wywołuj wilka z lasu;):):) Zawsze się coś znajdzie;):):)
2018-04-17 01:04:48
krokusik: Panowie (i pani ładna) w białych czapkach. Zaparkujcie sobie w parchowioku i zobaczcie co się dzieje na tymczasowych światłach. Tyle samochodów na czerwonym wjeżdża, że z drugiej strony światło zielone nie ma sensu. Upuczyliście tabliczki\&quot;przejazd monitorowany\&quot; a wszyscy wiiedzą, że to sranda. Weźmiecie się w końcu za to? czy dalej wolicie jak na fotce na prostej drodze kasować +10km/h?
2018-04-17 09:54:12
jo.papuga: We wszystkich państwach Unii może ja, ale u nas spotkać polycyjantów to trza mieć szczyńści (abo pecha, jak kto woli). <br />Jo wczora w powiecie cieszyńskim ani jednego pomiaru pryndkości nie widzioł, a też żech cały dziyń jeździł. Jedynie w Jastrzymbiu suszyli, ale to już nima nasz powiat.<br />A to zdjynci to chyba jakisik stare z gablotki wyciongli, bo nawet bajtel sie kapnie że jeszcze nima tyla liści na drzewach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją