Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trówła otwarta

Trówła powróciła do macierzy - mówiła wczoraj w Koniakowie (29.09.2012) Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn na otwarciu 12. edycji Skarbów z Cieszyńskiej Trówły. Impreza pokazująca bogactwo rzemiosła i sztuki Śląska Cieszyńskiego potrwa do niedzieli.

- Za chwilę będziemy wyciągać z trówły  te skarby, a jak się okazało wyciągnęliśmy też państwa z domu - żartowała na wstępie symbolicznego otwarcia trówły  Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn: - Ogromnie się cieszę, że na ten dwunasty raz jesteśmy tutaj, w tej starej karczmie, w gminie, którą nazywamy matecznikiem tego, co mamy najlepsze na Śląsku Cieszyńskim - mówiła dyrektor.

Po wspólnym otwarciu trówły przez Ewę Gołębiowską, cieszyńskiego Starostę Jerzego Nogowczyka, burmistrza Czeskiego Cieszyna Víta Slováčka oraz wójta Istebnej Henryka Gazurka nastąpiły występy - na trombicie zagrał Tadeusz Rucki, zaśpiewał zespół Lipka z Jabłonkowa i wystąpił zespół Istebna.

Skarby z Cieszyńskiej Trówły na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny powiatu. XII edycja imprezy - podobnie jak co roku - obejmuje szeroką prezentację kultury, sztuki i rzemiosła Śląska Cieszyńskiego. W jej ramach odbywają się m.in. VII Cieszyński  Jarmark Rzemiosła, konkurs pieczenia strudla, wystawy, koncerty i spotkania po obu stronach Olzy.

Program XII Skarbów można znaleźć na stronie Zamku Cieszyn.

Portal OX jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz również: Czas otworzyć trówłę 

NG

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: