Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

TRANSKOM zaprzestaje działalności przewozowej

W ostatnich dniach czerwca Przedsiębiorstwo Komunikacyjne TRANSKOM Sp. z.o.o. z siedzibą w Skoczowie poinformowała o zaprzestaniu działalności przewozowej. Zgodnie z informacjami podanymi przez przedstawicieli spółki od 1 lipca 2018 roku wszystkie linie przewozowe TRANSKOMu zostaną zlikwidowane.

TRANSKOM był jednym z głównych dostawców usługi transportu publicznego na terenie Gminy Skoczów i okolic. Kwestie związane z transportem zbiorowym w tym rejonie były wielokrotnie poruszane na sesjach Rady Powiatu Cieszyńskiego oraz stawały się tematem interpelacji radnych. Z informacji, zawartych w interpelacjach można zauważyć, że firma TRANSKOM od kilku miesięcy ograniczała liczbę swoich kursów.

W kwietniu 2018 roku, pojawiła się informacja, iż firma TRANSKOM od 1 maja 2018 roku odwołuje wszystkie kursy na terenie Kiczyc, Pierśćca, Kowali, Wieszcząt oraz Dolnego Boru – w związku z tym informuję, iż na terenie Gminy Skoczów sytuacja pod tym względem (transportu zbiorowego – przyp. Red.) stała się krytyczna – wskazywał w swojej kwietniowej interpelacji Andrzej Bacza, radny powiatu cieszyńskiego. - Przeprowadzono rozmowę telefoniczną z Panem Stanisławem Kukuczką, Prezesem P. K. „Transkom” Sp. z.o.o. w sprawie ogłoszenia o zaprzestaniu przewozów na ww. liniach od 1 maja. W odpowiedzi uzyskano informację, że przyczyną tego ogłoszenia i koniecznością zaprzestania wykonywania przewozów były względy ekonomiczne – informowała Maria Cieślar, wicestarosta. Jednocześnie Zarząd Powiatu poinformował, iż Burmistrz Miasta Skoczowa zawarł z firmą TRANSKOM porozumienie odnośnie kontynuacji wykonywania przewozów na opisywanych wcześniej liniach, które gwarantowało kontynuację przewozów do końca maja, z możliwością dalszego przedłużenia porozumienia. Sygnały te wskazywały, że firma TRANSKOM borykała się z problemami finansowymi przynajmniej od kilku miesięcy, nie udało się jednak uzyskać potwierdzenia, co do jednoznaczych przesłanek komunikatu o zakończeniu działalności przewozowej, która ma nastąpić już 1 lipca.

źródło: ox.pl
dodał: Joanna Świba

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-06-29 20:31:21
pawel.rykala@interia.pl: Zdaje się że to nie pierwsza firma, którą obecny prezes Transkomu rozłożył.
2018-06-29 20:50:47
krzysztof.mm: ciekawe, jakie osiągnięcia w prowadzeniu firm ma pawel.rykala?... proszę się pochwalić, panie Pawle
2018-06-30 01:37:14
krokusik: Jest idealny moment, żeby wkręcić się w ten biznes. Panowie przedmówcy: proponuję wziąć kredyt, zakupić kilka autobusów i wskoczyć w wolne miejsce. Dziwne, że takie mózgi jeszcze nie rozwieszają tablic z nowym rozkładem odjazdów.
2018-06-30 05:46:11
krzysztof.mm: Paweł - do boju - weźmiesz Dolny Bór i Wieszczęta z marszu
2018-06-30 10:14:32
wyśmienity cwaniaczek: mi się wydaje że problem jak zawsze rozwiąże BRONISŁAW !!!!!!! ox - sowe bustwo :):)
2018-06-30 13:46:11
Donek: Transkom miał biuro podróży, wywóz śmieci, ciężarówki do rozwozu towaru i przewóz osób, miał wszystko i jakoś sobie nie poradził, najpierw ciężarówki, potem śmieci, biuro podroży przestały funkcjonować został tylko przewóz osób gdzie najprawdopodobniej konkurencja ich wykończyła. Powstały nowe firmy i jakoś im się wiedzie ale tak to jest jak pracownikami są osoby wiekowe na emeryturze w niektórych wypadkach nawet około 75 lat bez żadnej koncepcji na dzisiejsze czasy.
2018-07-01 11:22:41
An.: Żadnej firmy przewozowej nie bronie, ale widzę jaka ilość osób jedzie w ich autobusach. Panowie, pozostawcie samochody w domach i przesiądźcie się do autobusów, może wtedy firmy staną się bardziej opłacalne i problem zawieszania czy likwidacji połączeń zniknie. Pamiętam te czasy zatłoczonych autobusów i problemy na dworcu PKS w Skoczowie, by dostać się do autobusów do Cieszyna, Brennej czy Wisły. Krytykę pozostawcie tylko dla siebie, macie idealne rozwiązania i pomysły, to do roboty, bo szkoda czasu...! a Wy też wiecznie młodzi nie będziecie, starość wielkimi krokami podąża u każdego z nas.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: