Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''TrAktor'' nie zwalnia tempa

Niedługo minie rok od ich pierwszej premiery, zatytułowanej ''A wariaci jeszcze tańczą''. Co przez ten czas działo się z zespołem amatorskim ''TrAktor'', tworzonym głównie przez Polaków mieszkających w Pradze? - Grupa się powiększa, pomysły są nowe, a siły wciąż napływają. Działamy prężnie, by spełniać nasz podstawowy plan - uduchawiać i ukulturalniać społeczność polską kulturą - przekonuje Magdalena Bagińska, aktorka, a zarazem menedżer zespołu.

W ostatnim tekście o „TrAktorzystach”, który ukazał się na naszych łamach  (Głosu Ludu - przyp. red. )w lutym, przeczytać można było, iż aktorzy marzą o tym, by wystąpić ze swoją sztuką także poza stolicą Republiki Czeskiej. – I rzeczywiście, graliśmy „Wariatów” kilka razy, między innymi na festiwalu w Borku – przyznaje Bagińska. – Oprócz tego wystawiliśmy także przedstawienie dla najmłodszych widzów, zatytułowane „Nauka poszła w las”, na podstawie Jana Brzechwy, w naszym własnym tłumaczeniu na język czeski – mówi menedżer „TrAktora”. Z przedstawieniem tym zespół wyjechał na festiwal filmowy to Litomierzyc, w ramach którego przygotowano specjalny program dla dzieci.

Obecnie cała uwaga amatorskiego teatru skupia się wokół daty 27 listopada. Wtedy to w Domu Mniejszości Narodowych w Pradze odbędzie się premiera jego nowego dzieła, zatytułowanego „Remini”. – Zaprosimy wszystkich na naszą wizję tajemniczej „Ulicy Krokodyli” Brunona Shulza. Opowiadanie to znalazło się w jego debiutanckim tomie „Sklepy cynamonowe”. Zafascynowani pisarstwem Shulza, postanowiliśmy przenieść wykreowany w opowiadaniu świat na deski teatru – wyjaśnia Magdalena Bagińska. – Książka opisująca świat „Ulicy Krokodyli” była poetyckim obrazem katastroficznej mieszanki jawy i snu.

Premiera „Remini”, zaplanowana na 27 listopada, rozpocznie się o godz. 18.00 w Domu Mniejszości Narodowych przy ul. Vocelovej 602/3.

Głos Ludu - gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: Głos Ludu
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: