Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Medal dla rodziców

W miniony czwartek (24.11.2011) podczas sesji Rady Miejskiej Cieszyna wręczono srebrne medale Za Zasługi Dla Obronności Kraju.

Medalami uhonorowano Państwa Otylię i Alojzego PIECZONKA. W imieniu Ministra Obrony odznaczenia dokonał Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bielsku-Białej mjr Ryszard Warchocki.

Uroczystość wręczenia medali odbyła się w sali sesyjnej cieszyńskiego Ratusza.

Srebrny Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju” –  to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez Ministra Obrony Narodowej. Ustawa stanowi, iż przyznaje się je w dowód uznania dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal ten przyznawany jest również w celu okazania uznania rodzicom, którzy wychowali troje lub więcej dzieci na wzorowych żołnierzy.

- Staramy się wszystkich mieszkańców Cieszyna, którzy spełniają wymagania określone do nadania tego odznaczenia w taki właśnie sposób uhonorować. Mam nadzieję, że dzisiejsze odznaczenia nie będą ostatnie...- podkreślił  mjr Ryszard Warchocki - Zdaję sobie sprawę z tego, że w momencie zawieszenia zasadniczej służby wojskowej liczba osób, którym będzie można nadawać odznaczenia stale będzie się zmniejszała. Niemniej jednak takie osoby na pewno będą.

Państwo Otylia i Alojzy Pieczonka odebrali gratulację również od Burmistrza Cieszyna oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: