Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najlepsi w powiecie

Raz w roku Starosta Cieszyński przyznaje nagrody finansowe za wysokie osiągnięcia sportowe zarówno w kraju jak i za granicą. Tym razem po raz pierwszy najlepsi sportowcy w powiecie odebrali nagrody z rąk przewodniczącego Rady Powiatu - Stanisława Kubiciusa i nowego starosty Jerzego Nogowczyka, który życzył aby ciężka praca, trud i wyrzeczenia przyniosły obfite plony w postaci kolejnych zwycięstw.

A kto nagrody otrzymał? Za sukcesy sportowe w 2010 roku Nagrody Finansowe Powiatu Cieszyńskiego otrzymali:


1. Adam Małysz – zawodnik Klubu Sportowego Wisła Ustronianka, wybitny skoczek narciarski, multimedalista olimpijski, najbardziej utytułowany skoczek w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich.
2. Anna Stanieczek – zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Orlik” z Goleszowa, mistrzyni Europy w łucznictwie, pieciokrotna zwyciężczyni Pucharu Polski, wielokrotna złota medalistka Mistrzostw Polski, rekordzistka Polski w konkurencji łuków bloczkowych.
3. Daria Kabiesz – zawodniczka Integracyjnego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji „Start” w Wiśle. Mistrzyni świata w rzucie dyskiem, wicemistrzyni świata w pchnięciu kulą, wielokrotna złota, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski, Czech, Chorwacji oraz Niemiec.
4. Kajetan Kajetanowicz - członek Automobilklubu Cieszyńskiego. Rajdowy Mistrz Polski, Mistrz grupy „N”.
5. Adam Cieślar - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, zdobył tytuł Mistrza Polski oraz dwukrotnie Wicemistrza Polski w Kombinacji Norweskiej. Startował w Mistrzostwach Świata oraz Zawodach FIS „Alpen Cup”.
6. Jan Szturc – wieloletni trener i działacz Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, były skoczek Narciarski, potem szkoleniowiec i pierwszy trener Adama Małysza. Obecnie zajmuje się szkoleniem najmłodszej kadry reprezentacji Polski.

Wśród wyróżnionych znaleźli się :

1. Tomasz Warzecha - zawodnik Misyjnego Klubu Sportowo – Rekreacyjnego „CENTRUM” z Dzięgielowa, trenujący biegi, zajął II miejsce na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, II miejsce na Mistrzostwach Śląska oraz dwukrotnie II miejsce na Mistrzostwach Międzywojewódzkich.

2. Piotr Szymala – zawodnik i trener Klubu Sportowego „SHINDO” z Cieszyna, wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata oraz Polski, wśród wielu tytułów zdobył między innymi złoto na Mistrzostwach Świata Karate Shotokan indywidualnie i drużynowo, złoto na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan, srebro na Mistrzostwach Polski Karate WKF.

3. Maciej Wilczek – zawodnik Klubu Sportowego „SHINDO” z Cieszyna. Zdobył złoto na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan indywidualnie i drużynowo, srebro na Mistrzostwach Polski Karate WKF drużynowo, brąz na Mistrzostwach Polski karate WKF indywidualnie.
4. Elżbieta Sobótka – zdobywczyni II miejsca w Szachowych Mistrzostwach Polski Juniorów Niewidomych i Słabowidzących, II miejsca na Drużynowych Mistrzostwach Polski Niewidomych, zajęła również I miejsce w Ogólnopolskim Drużynowym Turnieju Niewidomych i Słabowidzących w Szachach.
5. Martyna Cyganek - zawodniczka sekcji lekkoatletycznej Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń, członkini Kadry Narodowej. Zdobyła II miejsce w skoku o tyczce na Mistrzostwach Polski Juniorów.

6. Michał Kłoda – zawodnik sekcji lekkoatletycznej Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń, zdobywca I miejsc na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, na Mistrzostwach Śląska i w Zawodach Międzywojewódzkich, ponadto jest członkiem Kadry Narodowej, posiada I klasę sportową w skoku o tyczce.
7. DRUŻYNA w składzie: Dawid Krętusz, Dawid Kapias, Dawid Czembor i Adrian Suława – członkowie sekcji gimnastyki sportowej Robotniczego Klubu Sportowego „CUKROWNIK” W Chybiu. Zdobyli brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn.

8. Mirosław Madzia – zawodnik Integracyjnego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji „Start” w Wiśle. Trenujący rzut dyskiem i pchnięcie kulą. Złoty i srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, srebrny medalista Mistrzostw Chorwacji, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Niemiec.

9. Marcin Frycz – zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego zdobył tytuł Mistrza Polski w Motocrossie w klasie E1.
10. Piotr Cieślik - zawodnik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie, trenujący lekkoatletykę, zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski w rzucie dyskiem, II miejsce w rzucie oszczepem oraz III miejsce w pchnięciu kulą na Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.
11. Janusz Rokicki – zawodnik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie, trenujący lekkoatletykę zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski w pchnięciu kulą na Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych i Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce oraz I miejsce i tytuł Mistrza Polski na Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w rzucie dyskiem.

12. Karolina Gajdek – zawodniczka reprezentująca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie, jest brązową medalistką w judo na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych.

13. Dominika Błasiak – zawodniczka Stowarzyszenia Sportowego „Dąb” w Dębowcu, trenująca judo, zajęła I miejsce i tytuł Mistrzyni Śląska, III miejsce na Mistrzostwach Polski oraz II miejsce w Pucharze Polski.

14. Ryszard Kubica – zawodnik Stowarzyszenia Sportowego „Dąb” w Dębowcu, trenujący judo, w 2010 roku zajął czterokrotnie I miejsce na: Mistrzostwach Śląska, Międzywojewódzkim Turnieju Dzieci i Młodzieży, Otwartych Mistrzostwach Małopolski Juniorów Młodszych, Międzynarodowym Turnieju Juniorów Młodszych, ponadto zdobył I miejsce w zawodach o Puchar Śląskiego Związku Judo oraz I miejsce w Pucharze Polski Młodzików na Mistrzostwach Polski.

15. Dominika Hulawy – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenująca narciarstwo biegowe, zajęła I miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska.

16. Karolina Gazurek - zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenująca narciarstwo biegowe, zajęła dwukrotnie I miejsce w biegu oraz dwukrotnie II miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, ponadto znalazła się na II miejscu w rankingu w sezonie 2009-2010.

17. Patrycjusz Polok – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, zajął I miejsce w biegu – team sprint na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska w kategorii juniorów.

18. Sebastian Gazurek - zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, wielokrotny zdobywca złotych i srebrnych medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, zajął I miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego w roku 2010 w kategorii juniorów A, reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów.

19. Rafał Matuszny – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, zajął I miejsce oraz dwukrotnie III miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk, zajął również III miejsce w rankingu w sezonie 2009-2010.

20. Tomasz Kaczmarzyk - zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, wielokrotny zdobywca złotych i srebrnych medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, zajął I miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego w roku 2010, w kategorii juniorów B, reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów.


21. Katarzyna Wąsek – zawodniczka Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego „Czantoria” w Ustroniu. Mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, ponadto zajęła wysokie miejsca w Zawodach Międzywojewódzkich i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

22. Karolina Chrapek – zawodniczka Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, zdobyła dwa złote medale w Super Gigancie na Zawodach FIS w Narciarstwie Alpejskim w Słowenii i w Austrii oraz trzy złote i jeden brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Super Gigancie.

23. Adam Chrapek – zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, jest złotym medalistom Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w slalomie gigancie, w dwuboju slalomowym, zdobył także srebrny medal w slalomie gigancie.

24. Paweł Słowiok – zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, jest Mistrzem Polski w Kombinacji Norweskiej na Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych oraz Mistrzem Polski seniorów w Letnich Mistrzostwach Polski w Kombinacji Norweskiej.

25. Ireneusz Kopiec - zawodnik Uczniowskiego Gminnego Klubu Sportowego „SOKÓŁ” w Zebrzydowicach, zdobył srebrny medal w deblu i brązowy medal w singlu na Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych, jest również zwycięzcą Turnieju Tenisa Stołowego TOP – 12 Osób Niesłyszących.


26. Andrzej Pustówka - jest wieloletnim trenerem tenisa stołowego oraz działaczem i współzałożycielem Ludowego Klubu Sportowego „Lesznianka” Leszna Górna, wychowawcą zawodników liczących się na arenie polskiej i międzynarodowej, zespoły i zawodnicy prowadzone przez Andrzeja Pustówkę reprezentują powiat cieszyński i województwo śląskie na licznie odbywających się zawodach w tenisie stołowym.


27. Marek Konowoł – trener i działacz Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń, od ponad 20 lat zajmuje się lekką atletyką zdobywając szereg medali Mistrzostw Polski, zawodnicy trenowani przez Marka Konowoła zakwalifikowali się do finałów Mistrzostw Świata.


28. Andrzej Tomczyk – trener gimnastyki sportowej, działacz Robotniczego Klubu Sportowego „Cukrownik” w Chybiu, zawodnicy szkoleni przez Andrzeja Tomczyka zdobyli indywidualnie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży cztery medale złote oraz trzy medale brązowe. W pięciu kategoriach wiekowych sekcja gimnastyki sportowej zdobyła indywidualnie i drużynowo ponad 100 medali.

Podczas uroczystości uhonorowane zostały również szkoły powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2010/2011 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca. W tym gronie znalazły się :


Szkoły podstawowe:
1) SP Górki Wielkie
2) SP Nr 2 Brenna
3) SP Pogwizdów


Szkoły gimnazjalne:
1) Gimnazjum Górki Wielkie
2) Gimnazjum Goleszów
3) Gimnazjum Nr 4 Skoczów


Szkoły ponadgimnazjalne:
1) II LO im. Kopernika Cieszyn
2) Zespół Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie
3) ZSO Wisła


 

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: