Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: usiłowali zabić Norberta K. - podłożyli bombę

Oficerowie Centralnego Biura Śledczego, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach, prowadzą śledztwo dotyczące podłożenia oraz zdetonowania ładunku wybuchowego na jednej z posesji w Cieszynie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie czterech mężczyzn podejrzanych o zorganizowanie, kierowanie oraz udział w usiłowaniu zabójstwa Norberta K. Tylko wyjątkowemu zbiegowi okoliczności można zawdzięczać, że mężczyzna wtedy nie zginął...

6 listopada1997 roku około 8.00, na osiedlu Chopina w Cieszynie eksplodował ładunek wybuchowy umieszczony przy bramie jednej z posesji. W wybuchu ranny został właściciel nieruchomości, który wracał do domu, po odprowadzeniu dziecka do szkoły. Ilość użytego materiału wybuchowego wykorzystywanego w górnictwie była na tyle duża, że jego eksplozja spowodowała uszkodzenie budynków znajdujących się ponad sto metrów dalej. Śledczy nadal ustalają faktyczny motyw działania sprawców. Na obecnym etapie postępowania zakładane są wersje zlecenia zabójstwa oraz zmuszenia do zwrotu wierzytelności.

Sprawcy, wywodzący się ze środowisk zorganizowanych grup przestępczych słynących z wyjątkowo brutalnych metod działania, nie kryli zaskoczenia. Po 14 latach od zamachu byli przekonani o swojej bezkarności. Świadczy to jednak tylko o tym, że policjanci nigdy nie odkładają na półkę starych spraw. Nawet bandyci, którzy dopuścili się przestępstw wiele lat temu, nie powinni liczyć na przedawnienie i uniknięcie kary.

wideo:

źródło: KWP Katowice
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: