Tomiczek pnie się w górę!

Kolejny dobry etap ma za sobą Adam Tomiczek podczas 42. edycji Rajdu Dakar. Motocyklista ORLEN Teamu, po raz pierwszy w tegorocznym wyścigu, zajął miejsce w czołowej „20”, dzięki czemu znowu podskoczył w klasyfikacji generalnej.

Podczas inauguracji tegorocznego Rajdu Dakar był 33., wczoraj zajął 25. pozycję, a dziś powiodło się Adamowi Tomiczkowi zakończyć etap w czołowej „20” – na 16. miejscu. Cieszynianin stracił do zwycięzcy trzeciego etapu – Amerykanina Ricky’ego Brabca - ponad 25 minut, a tuż za jego plecami do mety dojechał Maciej Giemza.

Tomiczek z każdym kolejnym etapem pnie się w górę klasyfikacji generalnej. Aktualnie plasuje się na 24. pozycji, co oznacza awans o trzy lokaty. Liderem wśród motocyklistów został ww. Brabec. Jutro zawodników czeka jeden z dłuższych etapów podczas tegorocznego Rajdu Dakar, gdyż będą mieć do pokonania blisko 670 kilometrów.