Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Początek tygodnia (poniedziałek 06.01.2020 i wtorek 07.01.2020) są w powiecie cieszyńskim stosunkowo spokojne. Do godziny 14:30 we wtorek strażacy interweniowali łącznie trzy razy – dwa razy w związku z pożarem sadzy i raz w celu usunięcia skutków kolizji.

DDo pierwszego ze zdarzeń doszło w poniedziałek (06.01.2020) w Ustroniu na ulicy Katowickiej – na miejscu doszło do zderzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Pojazdy blokowały cały pas ruchu w kierunku Skoczowa. Samochodami podróżowały łącznie cztery osoby, z których jedna uskarżała się na ból kręgosłupa. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Nie było konieczności przewiezienia jej do szpitala. Strażacy kierowali ruchem, na czas czynności wprowadzono ruch wahadłowy. Odłączyli również akumulatory w pojazdach, zneutralizowali wycieki i usunęli pojazdy na pobocze – relacjonuje st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godzinie 17-tej w Cieszynie na ulice Srebrnej. O interwencji strażaków w związku z pożarem sadzy w kominie pisaliśmy w osobnym artykule, link do tekstu tutaj.

Ostatnie z opisywanych zdarzeń miało miejsce już we wtorek (07.01.2020) w Ustroniu. O 7:10 zastępy pojawiły się na ulicy Daszyńskiego, gdzie miało dojść do pożaru sadzy w kominie. Po przybyciu na miejsce ratownicy stwierdzili, że z komina wydobywa się gęsty dym, jednak brak widocznych oznak pożaru. Prewencyjnie wyczyszczono komin i usunięto sadzę i gruz. Strażacy sprawdzili również budynek pod kątem obecności tlenku węgla a komin kamerą termowizyjną. Nie stwierdzili zagrożenia. Właściciel budynku został pouczony o konieczności przeprowadzenia inspekcji kominiarskiej, ze względu na widoczne pęknięcia komina.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: