Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tomasz Pilch beneficjentem programu team100

Poznaliśmy listę kolejnych 48 młodych sportowców, którzy dostaną wsparcie od Ministertstwa Sportu i Turystyki, w ramach programu team100. Wśród nowych beneficjentów nie brakuje wiślanina, Tomasza Pilcha.

Program team100 został zainaugurowany w ubiegłym roku i jest współtworzony przez MSiT oraz Polską Fundację Narodową. Państwo ma wspierać młodych, perspektywicznych sportowców, poprzez zastrzyk gotówki. Każdy obecny na liście team100 otrzyma 40 tysięcy złotych.

- Cieszy mnie, że mimo iż team100 jest nastawiony na przyszłość, to efekty w postaci międzynarodowych sukcesów zawodników do niego należących są widoczne już dziś. Program team100 jest niezwykle istotnym projektem z punktu widzenia strategii rozwoju polskiego sportu, zwłaszcza w kontekście igrzysk olimpijskich. Wspieramy młode talenty, uczymy odpowiedzialności i podejmowania właściwych decyzji. Myślimy o kształcie polskiego sportu w perspektywie długoterminowej. Jestem przekonany, że ten model dodatkowego wsparcia efektywnie przyczyni się do rozwoju młodego pokolenia mistrzów – mówi Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, pomysłodawca Programu.

Do grona beneficjentów dołączył Tomasz Pilch, który przez wielu jest uważany za nadzieję skoków narciarskich w naszym kraju. Wraz z nim, do programu dołączył także zawodnik kadry A, Jakub Wolny. Pilch nie jest pierwszym sportowcem z naszego regionu, który otrzyma wsparcie od ministerstwa. Z projektu korzystają już od roku Paweł Wąsek (skoki narciarskie), Justyna Kaczkowska (kolarstwo) oraz Dominik Bury (biegi narciarskie).

PEŁNA LISTA SPORTOWCÓW, KTÓRZY KORZYSTAJĄ Z PROGRAMU TEAM100


AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: