Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

To także przemoc... Policjanci w szkołach edukowali młodzież

Komentarz w internecie, wykorzystanie niekorzystnych zdjęć, mowa nienawiści, cyberprzemoc... To wszystko może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń... Aby do nich nie doszło profilaktycy z cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji udali się do szkół, by porozmawiać z młodzieżą.

- Codziennie spotykamy się z informacjami i wydarzeniami z udziałem osób nieletnich, którzy coraz częściej stają się sprawcami czynów karalnych lub też są ofiarami przestępstw, czasem bardzo drastycznych. Policjanci cieszyńskiej komendy spotykają się z uczniami szkół prowadząc lekcje związane z odpowiedzialną karną nieletnich, walką z hejtem i przeciwdziałaniu agresji wśród młodzieży. Podczas spotkań z młodzieżą w szkołach podstawowych mundurowi z cieszyńskiej komendy wskazują, jak bardzo krzywdzące mogą być skutki takich zachowań i jakie konsekwencje ze sobą niosą – mówi st.asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Policjanci apelują także do rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich tych, którzy pracują z młodzieżą by reagować w porę...- W trosce o dobro i bezpieczeństwo małoletnich, apelujemy o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały, dotyczące zachowań dzieci i młodzieży, które mogą prowadzić do ich demoralizacji. Wiele spraw, które zwłaszcza dla młodego człowieka wydają się błahe, trafiają na drogę sądową.Demoralizacja, to stan bądź proces charakteryzujący negatywne postawy i zachowania nieletniego wobec obowiązujących w społeczeństwie podstawowych norm i zasad postępowania – dodaje st. asp.Krzysztof Pawlik.

W szczególności jest to naruszanie zasad współżycia społecznego, popełnienie czynu zabronionego, systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego lub kształcenia zawodowego, używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia, uprawianie nierządu, włóczęgostwo, udział w grupach przestępczych…”

W przypadku, gdy nieletni jest zagrożony demoralizacją lub jest sprawcą czynu karalnego, wszelkie zebrane materiały w sprawie kierowane są do sądów rodzinny i nieletnich- dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-21 14:51:46
AntyklerForte+: zmuszanie dzieci i nieletnich do spowiedzi to także przemoc - najwyższa pora zacząć o tym głośno mówić
2023-03-21 15:33:43
SzpiegZNadOlzy: Zmuszanie ludzi do czytania Twoich wypocin - również.
2023-03-23 18:40:01
tuluza: blażnie, a kto zmusza dzieci do spowiedzi !!! Nie siej propagandy !!!
2023-03-23 19:10:32
AntyklerForte+: @tuluza: przede wszystkim rodzice, współuczestniczy kler i katecheci - btw, ty raczej nie udajesz głupiej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: