Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„To szczególny dzień dla polskich biegów narciarskich”

Na początku 2022 roku ma być gotowy system naśnieżania na Kubalonce, jak wynika z umowy, którą podpisano w środowe (12.05) popołudnie w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku.

W środę, w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku, podpisano umowę na budowę profesjonalnego systemu naśnieżania. – To jedna z wielu inwestycji realizowanych przy dobrej współpracy z Ministerstwem. Jest ich sporo i każda jest ważna, ale tą na Kubalonce uznać trzeba za szczególną, bo przez lata rodziła się w bólach. To ciąg dalszy systematycznego rządowego wspomagania sportowców w tym, aby mieli odpowiednie warunki do trenowania i osiągania jak najlepszych wyników – stwierdził dyrektor COS, Andrzej Kalinowski.

- To szczególny dzień dla polskich biegów narciarskich. Wiem, że inwestycja ta leżała na sercu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, który nie miał najmniejszych wątpliwości, że trasa powinna zyskać naśnieżanie – przyznał wiceminister i pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej, Jacek Osuch. Koszt naśnieżania tras oraz całego systemu rurociągów wyniesie około 6 milionów złotych, a pieniądze te zostaną przeznaczone ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Inwestycja na Kubalonce potrwa na przestrzeni 8 miesięcy. W ramach zadania wykonane zostanie m.in. ponad 5 km rurociągów. 

Przy podpisaniu umowy w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku nie zabrakło także samorządowców z naszego regionu. - Dziękuję Ministrowi Stanisławowi Szwedowi i Jackowi Osuchowi oraz Dyrektorowi COS w Szczyrku Tomaszowi Laszczakowi za skuteczne działanie na rzecz tej inwestycji. Ta kilkumilionowa inwestycja była długo wyczekiwana przez środowisko sportowe i samorządy – przyznała wójt gminy Istebna, Łucja Michałek. – Dołożymy starań, aby obiekt żył, a wyniki sportowe będące tego następstwem świadczyły w przyszłości o celowości zadania – nadmienił burmistrz miasta Wisła, Tomasz Bujok.

 

 

AP

 

 

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-13 22:23:39
Ondraszek: Brawo, super, nareszcie. Miejmy tylko nadzieję, że 8 gwiezdny samorząd nie uzna, że to żyła złota i zacznie pobierać haracz od amatorów korzystających z inwestycji, do której samorząd nie dołoży grosza.
2021-05-14 11:18:51
vis: Szkoda że dopiero na poczatku 2022, bo już końcem listopada przy sprzyjających temperaturach można było by przedeptać trochę km, bo jest to super zabawa, a co do opłat to dotychczas poza WC ponizej wypozyczalni obiekt dostepny był gratis.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: