Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

To miejsce jest dla Was! - Pruchna ma Centrum Integracji Wsi

Kilkaset osób – zaproszonych gości i mieszkańców uczestniczyło w uroczystym otwarciu Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej w gminie Strumień. Ramię w ramię stanęły gospodynie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich i strażacy.
 
Integrowali się młodsi i starsi. Bo integracja to główne hasło przyświecające temu miejscu. Stara strażnica po gruntownym liftingu spodobała się mieszkańcom.
 
 
Budynek powiększył się o 80 metrów kwadratowych. Dla opiekunów tego miejsca – Koła Gospodyń Wiejskich – najważniejsza była nowa kuchnia. Gmina ufundowała sprzęt, zastawę stołową i teraz wszystko wygląda jak w najlepszej restauracji - mówi przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Pruchnej Emilia Pilich.
 
 
Centrum Integracji gmina Strumień wyremontowała wspólnie z Unią Europejską. Część dotacji popłynęła z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. To miejsce dla mieszkańców, także na wesela, do których sala będzie wynajmowana od przyszłego roku – mówi sołtys Pruchnej Małgorzata Gołyszny.
 
 
Cała modernizacja kosztowała około dwóch milionów złotych. Gmina Strumień już ma plany jak jeszcze wykorzystać unijne pieniądze żeby dodatkowo wzbogacić rozbudowę tego miejsca – dodaje burmistrz Anna Grygierek.
 
 
Działo się już w pierwszym dniu funkcjonowania nowego Centrum. Uroczyście przecięto wstęgę i poświęcono obiekt, regionalne stroje, pieśni i gwarę prezentowali uczniowie z miejscowej szkoły oraz Zespół Regionalny Strumień, a potem cała gmina bawiła się podczas zabawy integracyjnej z tańcami i pysznym lokalnym jedzeniem.
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB,HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: