Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

To juz 20. Takie zakończenie roku

W czerwcu, ku uciesze większości studentów, kończy się rok akademicki. Wakacje rozpoczęli również seniorzy z Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To jubileuszowe, bo 20. zakończenie roku akademickiego było czasem podsumowań i dobrej zabawy.

Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku w roku akademickim 2023/2024 obchodził 20-lecie swojego istnienia. Był to rok akademicki pełen atrakcji, podsumowań oraz planów na przyszłość - a tych seniorzy mają naprawdę dużo. Większość studentów cieszy się z nadchodzących wakacji, w oczach studentów UTW można było odczuć nutkę żalu - zajęcia organizowane w ramach działania stowarzyszenia to nie tylko szansa na poszerzanie wiedzy i rozwijanie swoich zainteresowań, ale również doskonała okazja do spotkań ze znajomymi i poczucia, że jest się częścią większej, zgranej przyjemności.

Studenci z UTW aż do końca września poczekają na kolejny rok akademicki, a czekać będzie sporo osób - w naszych szeregach mamy 394 słuchaczy. Większość z nich to mieszkańcy Cieszyna, jednak 10 osób to mieszkańcy zza Olzy. Średnia wieku słuchaczy to 67 lat - wiek z roku na rok zdecydowanie się obniża. 41 słuchaczy to osoby powyżej 80. roku życia, którzy mimo wieku aktywnie uczestniczą w życiu Uniwersytetu Trzeciego Wieku - podsumowała Teresa Wałga, która prowadziła cześć oficjalną zakończenia roku akademickiego.

Podczas przemówień nie zabrakło również podziękowań. Podziękowania skierowano m.in. do Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Miasta Cieszyn, Spółdzielni Mieszkaniowej Cieszynianka, Zamku Cieszyn, czy Fundacji Aktywności Spolecznej Cieszynianka i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach filia w Cieszynie, a także innym organizacjom i instytucjom, których wklad w działanie UTW jest nieocenionym wsparciem dla seniorów.

Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na atrakcję muzyczna. Seniorzy przy koncercie jazzowym raczyli się przygotowanym poczęstunkiem.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: