Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

To co zdrowe i dobre dla ucznia

Istotną rolę w propagowaniu idei promocji zdrowia wśród dzieci i młodzieży spełnia szkoła, która jak się okazuje ma ogromne możliwości w kreowaniu zachowań prozdrowotnych.

Uczniowie bez względu na wiek chętnie włączają się w różne akcje promujące zdrowy styl życia. Wystarczy ich tylko nieco zachęcić... Przykładem może być Szkoła Podstawowa nr 2 w Cieszynie oraz Gimnazjum nr 3. 

- Jednym z pomysłów na zrealizowanie akcji "Samo Zdrowie" było wspólne tworzenie plakatu – wyjaśnia Barbara Bejma nauczyciel ze Szkoły podstawowej nr 2 w Cieszynie - Niestety większość dzieci odżywia się niewłaściwie, zjadając duże ilości słodyczy, chipsów, frytek i innych dań typu „fast food". Organizowaną akcją chcieliśmy zwrócić ich uwagę na to, co niewłaściwe i na to, co zdrowe. Zaczęliśmy od plakatu i od wspólnego pomysłu. Prace pokazały, że każdy uczeń ma z tym tematem inne skojarzenia...

W ostatnim czasie również szkolne sklepiki wyszły na przeciw temu co zdrowe i dobre dla najmłodszych. Gazowane napoje zastąpiono sokami, kaloryczne batony ustąpiły miejsca zdrowszym wersjom, nie ma już koloryzowanych chemicznie cukierków i gum...

W wielu cieszyńskich szkołach przebiega także akcja "Pij mleko", pojawiają się również inne formy zachęcania dzieci i młodzieży do zdrowego odżywiania. - W pierwszy czwartek miesiąca na lekcji sami robimy sałatki i różnego rodzaju surówki, które później sprzedajemy – mówi jedna z uczennic Gimnazjum nr 3 w Cieszynie - za zebrane pieniądze kupujemy produkty do kolejnych dań.

Akcja cieszy się szczególnym zainteresowaniem uczniów i pochlebną opinią osób smakujących dania. - Od kilku lat jesteśmy w programie "Trzymaj formę" i chcemy zaangażować w promowanie zdrowego odżywiania naszą młodzież – podkreśla Danuta Łabaj dyrektorem Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie.

A w przyszłym roku na wiosnę w SP 2 ... - Powstanie w naszej szkole Marzanna, ale inna, nietypowa, bo z owoców i warzyw – zdradza plany Barbara Bejma z SP 2 w Cieszynie -  Będziemy robić wszystko, żeby uczniowie myśleli trochę bardziej o swoim zdrowiu.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: