Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

To cios, ale bierzemy sprawy w swoje ręce

To ogromny cios dla całej branży turystycznej, nie tylko dla właścicieli obiektów noclegowych, ale także dla bazy gastronomicznej czy gestorów atrakcji turystycznych. Polskie kurorty turystyczne zdecydowanie wyludniały. Również te w Beskidach, gestorzy mają jednak nadzieję na odrobienie strat w święta i już dziś namawiają do bezpiecznych rezerwacji urlopów świątecznych m.in. w Wiśle.

Właśnie w październiku czy listopadzie dokonuje się wiele rezerwacji na okres Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku czy ferii zimowych. W tym roku jest jednak inaczej - niepewność i obawy wzięły górę i rezerwacji jest o wiele mniej niż w zeszłym roku.

- Przeprowadzaliśmy internetowe ankiety wśród osób często podróżujących, ale i także wśród właścicieli obiektów turystycznych, by przeanalizować obecną sytuacje i znaleźć obawy, które obecnie blokują dokonywanie rezerwacji na przyszłe terminy przez turystów – podkreśla Gerard Grech właściciel obiektu Poduszka Villa Grace ze Szklarskiej Poręby i pomysłodawca akcji "Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19”.

Ogólna niepewność to nie tylko ta, która dotyczy zdrowia i przyszłości zawodowej, ale również paraliż przed planowaniem np. urlopów świątecznych. - Nie jesteśmy pewni czy jeśli teraz zarezerwujemy pobyt na Święta czy inny termin to będziemy mogli z niego w ogóle skorzystać, czy nie będzie odgórnej narodowej kwarantanny, a może indywidualnie trafimy na izolacje. Czy w związku z tym nie stracimy wpłaconych zadatków czy zaliczek. Pomimo, że przepisy prawne obecnie obowiązujące gwarantują klientom firm turystycznych w takich przypadkach zwrot pobranych środków pieniężnych lub zwrot w postaci vouchera refundującego to niestety nie zawsze o tym turyści wiedzą. To właśnie ta niewiedza tworzy obawy, które blokują nas przed dokonywaniem rezerwacji pobytów np. na okres zimowy – mówi Wojciech Rozkoszny, właściciel Rezydencji Pod Ochorowiczówką B&B w Wiśle i rzecznik prasowy akcji "Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19”.

Akcja ma wspomóc branżę hotelerską, aby potencjalni goście obiektów noclegowych wiedzieli, że mogą bezpiecznie i bez obaw już dziś dokonywać rezerwacji i wpłacać przedpłaty, a gestorzy z mocy prawa są zobowiązani do zwrotu lub wymiany wpłaconych środków jeśli rezerwacja z przyczyn związanych z Covid-19 nie dojdzie do skutku.
 

- To spontaniczna akcja, która powstała w głowie jednego z naszych kolegów z branży i po kilku krótkich rozmowach zaczęliśmy działanie. Nie możemy stać z rękami w kieszeni i tylko obserwować sytuacje, musimy działać! Chcemy nie tylko promować nasze obiekty noclegowe, czy nasze oferty turystyczne, ale przede wszystkim chcemy edukować i informować naszych potencjalnych gości, że nie mają się czego obawiać i mogą bezpiecznie rezerwować noclegi i inne usługi. Stworzyliśmy serwis internetowy bezpiecznerezerwacje.pl gdzie zrzeszamy te obiekty noclegowe, które gwarantują wypłatę wpłaconych pieniędzy jeśli rezerwacja z jakiegokolwiek powodu, związanego z koronawirusem nie dojdzie do skutku. Proponować będziemy również vouchery, których sprzedaż teraz pozwala nam obecnie funkcjonować, aby chronić miejsca pracy i nasze firmy. Na stronie internetowej dokładnie też opisujemy zasady takich rezerwacji i ewentualnych zwrotów. Zależy nam na naszych gościach, na ich bezpieczeństwie nie tylko w kwestii zdrowotnej ale i również na ich bezpieczeństwie w aspekcie finansowym. – przekonuje Wojciech Rozkoszny rzecznik prasowy akcji "Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19".

Szczegóły akcji można śledzić pod adresem www.bezpiecznerezerwacje.pl.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-16 09:09:39
Antykler Forte: turystyka przespała, branża szamańska dawno już wzięła sprawy w swoje ręce: przeciętny emeryt w Polsce może liczyć na jedną waloryzację emerytury w roku (1 marca). W 2019 roku podwyżka emerytury wyniosła 2,86 proc., a w 2020 roku emeryci mogą liczyć na podwyżkę w wysokości 3,24 proc. Znacznie lepsze warunki mają jednak emerytowani księża. I tak w 2019 roku księża otrzymali podwyżkę emerytur w wysokości 2,86 proc., podobnie jak pozostali emeryci. Dodatkowo księża po 75. roku życia mogli też liczyć na podwyżkę z Funduszu Kościelnego w wysokości 4,08 proc. Oznacza to, że choć waloryzacja emerytur księży z Funduszu Kościelnego i tak jest sporo wyższa niż pozostałych emerytów, dodatkowo otrzymują oni waloryzację z ZUS-u. Mogą więc liczyć na podwójną podwyżkę świadczeń.
2020-11-16 09:10:57
Antykler Forte: emerytury księży rosną znacznie szybciej niż świadczenia pozostałych obywateli. Poza standardową emeryturą z ZUS-u (od 65. roku życia) księża, którzy ukończyli 75 lat, otrzymują również pieniądze z Funduszu Kościelnego. Co więcej, księża dostają też inne dodatkowe świadczenia, takie jak pozostali emeryci. W minionym i w tym roku otrzymali więc trzynaste emerytury z programu Emerytura Plus, a w przyszłym roku niektórzy będą mogli liczyć też na czternastki dla emerytów. Emerytowani księża w tym samym czasie płacą zdecydowanie mniejsze podatki od pozostałych emerytów. A mimo to otrzymują większe podwyżki świadczeń. Ciężko przewidzieć jednak, jak duże są emerytury księży, bo dane te nie są jawne.
2020-11-16 09:14:18
Antykler Forte: W 2019 roku na emerytury dla księży podatnicy przeznaczyli 153 mln złotych, czyli o 6 mln złotych więcej niż wynikało to z poprzednich dokumentów MSWiA. Wydatki na Fundusz Kościelny wyniosły z kolei w tym okresie 171 mln złotych. Polski podatnik, ofiara mafijnych układów biskupów z władzami, utrzymuje kilkadziesiąt tysięcy kościelnych funkcjonariuszy - i to jak widać dobrze utrzymuje
2020-11-16 10:08:32
tom lem: monotematyczność(?) - to specjalizacja, czy ograniczenie - wyżej wygląda na epatowanie specjalizacją z ograniczeniem do umysłowej ;-)
2020-11-16 17:51:08
Ar--Ai: Dziambor PRZED: "Nie boję się koronawirusa o tyle, że po prostu zdrowo żyję. Jestem przekonany, że jeśli będę miał tego wirusa, to przejdę go spokojnie. Nie widzę potrzeby, żeby się jakoś dodatkowo ograniczać, bo przed innymi chorobami się nie ograniczamy w ten sposób" ===== Dziambor W TRAKCIE: "Tak, niestety, płuca w rozsypce. W szpitalu jeszcze trochę pobędę, ale powrót do formy to miesiące."
2020-11-16 17:58:02
Ar--Ai: Jedyny na świecie szpital, który wyrzuca pacjentów ze względu na pogorszenie stanu zdrowia, jest nasz. Narodowy. Duma.
2020-11-16 17:59:56
Ar--Ai: Kilka miesięcy temu Morawiecki wynegocjował dla Polski bardzo dobry budżet. Tak mówił. Teraz chce go zawetować.
2020-11-16 18:01:50
Ar--Ai: Zatrzymany podpalacz z brunatnego marszu w Warszawie był już spakowany. Chciał uciekać. Nie do Turcji, czy Rosji. Do Niderlandów. Do "Gejropy".
2020-11-16 18:05:30
Ar--Ai: Kanthak: likwidujemy fundusz pomocy niepełnosprawnym i podnosimy akcyzę by 13 i 14 emerytura nie pochodziły z pieniędzy Polaków. No geniusz.
2020-11-16 18:06:27
Ar--Ai: KR-K załatwił sprawę. Gulbinowicz nie żyje. Przenoszenie na inną parafię jest mniej drastyczne.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: