Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

To były urodziny! Bernard Tront świętował muzycznie

Wyjątkowe urodziny świętowano w Drogomyślu. Wyjątkowy wieczór wypełniony muzyką i poezją odbył się w Centrum Parafialnym Effata w Drogomyślu, gdzie miał miejsce koncert „Soli Deo Gloria”. Była to także okazja złożenia życzeń jubilatowi Bernardowi Trontowi, który obchodzi 90 urodziny.

Pan Bernard to magister sztuki, muzyk, kompozytor i pedagog. 36 lat swojej pracy zawodowej poświęcił Zespołowi Pieśni i Tańca "Śląsk", z którym występował, jako skrzypek-altowiolista. Jest założycielem zespołów chóralnych, w tym między innymi dziecięcego chóru przy SP w Ochabach, a także Młodzieżowego Chóru Kościelnego w Drogomyślu. Jest także autorem kilkudziesięciu pieśni skomponowanych na chór dziecięcy i mieszany. Rozśpiewał kilka pokoleń młodych ludzi, wszczepiając w nich wrażliwość na piękno. Przez osiemnaście lat był również współorganizatorem koncertów muzyki i poezji "Jesienne wiatru granie".

-W 2004 roku otrzymał tytuł "Zasłużony dla Gminy Strumień" za wieloletnią pracę z młodzieżą oraz osiągnięcia w ruchu śpiewaczym i propagowanie amatorskiego ruchu chóralnego. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć tortu, życzeń, kwiatów i wielu wzruszeń, które towarzyszyły tym pięknym chwilom. Dwieście lat Panie Bernardzie! Wszyscy życzymy dużo sił i zdrowia! - poinformowała Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-05-24 07:34:55
Witold: Wszystkiego dobrego!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: