Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Teatr z przesłaniem na dziedzińcu Muzeum

W piątkowe popołudnie 26 czerwca dzieci obejrzeć mogły na Dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego bajkę w wykonaniu warszawskiego Teatru Dobrego Serca.

Dwoje profesjonalnych aktorów wystawiło sztukę „Baśniowy pokoik”. Spektakl z zainteresowaniem śledziły dzieci w różnym wieku. Wzorowana na biblijnej przypowieści o synu marnotrawnym fabuła opowiadała o piesku Czarusiu, który porzuca rodzinną budę i kochającego Tatę, by zdobyć pierwszą nagrodę na wystawie psów w Mieście Róż. Sympatyczne kukiełki piesków i innych bohaterów i profesjonalna gra aktorów, którzy raz grali kukiełkami, a raz sami w kostiumach ogrywali postaci kotów sprawiły, że spektakl był ciekawym wydarzeniem artystycznym. Ale nie tylko. Fabuła niosła bowiem pewien morał, a widzowie z pewnością wyciągnęli z obejrzanej historii konkretne wnioski. - Że nie warto porzucać domu – powiedziała nam zapytana po spektaklu o to, czego się zeń dowiedziała ośmioletnia Kasia.

Spektakl w wykonaniu Teatru Dobrego Serca na dziedzińcu cieszyńskiego Muzeum zorganizowało Stowarzyszenie „Być Razem” i Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt". Inicjatywa bardzo trafiona w przeddzień wakacji. Dzieci zarówno obejrzały ciekawy spektakl i spędziły czas na kontakcie ze sztuką, teatrem, ale też zapewne zapamiętały, że domu rodzinnego opuszczać nie warto, co w wakacje zdarza się starszym nastolatkom.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: