Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Te niezwykłe tkaniny musisz zobaczyć

W skoczowskim ARTadresie szykuje się wystawa tkanin Ewy Bartosz-Mazuś. Tkanina ma wielki twórczy potencjał, a prace tej autorki odwołują się do najgłębszych emocji. Wystawa „...biel, popiel i Ja” zagości w galeryjce miejskiej od 10 września do 15 października.

W sztuce współczesnej tkanina często pełni rolę miękkiej rzeźby, tekstylnego graffiti – jest sztuką włókna. Może funkcjonować jako obiekt trójwymiarowy lub płaszczyzna, stanowić formę abstrakcyjną lub odwoływać się do najgłębszych emocji człowieka.

- Bez wątpienia tkanina jest materiałem o wielkim twórczym potencjale i ta artystyczna ekspozycja jest tego najlepszym dowodem! Miejskie Centrum Kultury „Integrator” serdecznie zaprasza na wystawę tkaniny unikatowej pod nazwą „...biel, popiel i Ja” autorstwa Ewy Bartosz-Mazuś, która będzie cieszyć oczy odbiorców w terminie od 10 września do 15 października 2021 r., w skoczowskiej Galerii ARTadres pod adresem Rynek 18 – informuje Estera Kwas z Miejskiego Centrum Kultury „Integrator”.

Artystka związana jest z Zakopanem. Swoją przygodę z tkaniną rozpoczęła tuż po ukończeniu liceum. Staż doskonalący odbywała w Pracowni art. plast. Marty Gąsienicy Szostak. Tam jako asystentka wgłębiała się w tajemnice techniki tkania, farbowania i możliwości, jakie daje włókno. Ten czas rozkochał ją w tkaninie. Dzięki zdobytym umiejętnością podjęła pracę pedagogiczną jako instruktor w Tatrzańskim Centrum Kultury i sportu „Jutrzenka” w Zakopanem. Związana była z wrocławską grupą twórczą „Splot”, z którą zaczęła wystawiać swoje pierwsze tkaniny.
- Obecnie należy do Stowarzyszenia Artystów Śląskich. Swoje prace prezentowała na 9 wystawach indywidualnych i 99 wystawach zbiorowych w Polsce i poza granicami! Teraz będzie można się nimi zachwycić, odwiedzając galerię w Skoczowie – zaprasza Estera Kwas.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: