Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

TdP Cieszyn 2013? Być może

Czy kolarze podczas Tour de Pologne w przyszłym roku znów przejadą ulicami Cieszyna? - W tej chwili bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli w Cieszynie miałaby być meta jednego z etapów - to niekoniecznie. Natomiast, gdyby Czesław Lang pomyślał o starcie i mecie w Cieszynie lub innym sposobie na większe wyeksponowanie Cieszyna – rozważyłbym możliwość przedstawienia radnym takiej propozycji i wpisanie jej do budżetu – mówi Mieczysław Szczurek.

Ta informacja rozpaliła radnych podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie. - Lang traktuje takich sponsorów (Miasto Cieszyn – przyp. łg] jak prowincjuszy, którzy chcą się pokazać w telewizji przez jeden dzień. 370 tysięcy złotych to jest potężna kwota. Organizowanie takiej imprezy jest niepoważne – uważa Olgierd Lizoń. Podobnego zdania jest radny Andrzej Łukasik, zwolennikiem większej ilości imprez sportowych, które wymagają zdecydowanie mniejszych dotacji.

Innego zdania jest radny Krzysztof Kasztura: - Festiwal Gutka, z różnych powodów, odszedł z Cieszyna do większego miasta, różna jest atmosfera wokół dużych inwestorów. Niestety, złe informacje roznoszą się bardzo szybko. Czasami jak się straci tak dużą imprezę trudno jest przyciągnąć inne.

Burmistrz Mieczysław Szczurek decyzję o ewentualnym udziale Cieszyna w TdP podejmie w najbliższym czasie po spotkaniu z Czesławem Langiem.  

Łukasz Grzesiczak

źródło: Ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: