TCS w Bischofshofen: Na żywo

Tom Hilde, reprezentant Norwegii wygrał ostatni konkurs z cyklu 59. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Adam Małysz zajął szóste miejsce.

Tom Hilde oddał skoki na odległość 138m i 132m. Tuż za nim znalazł się triumfator 59. edycji Turnieju Czterech Skoczni i lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Thomas Morgenstern, lądując na 136m i 135m. Na najniższym stopniu podium stanął jego rodak, Andreas Kofler który uzyskał 131,5m w pierwszej i 139,5m w drugiej serii skoków.

Kolejne lokaty zajęli czterokrotny mistrz olimpijski -  Simon Ammann (133m, 140m), Martin Koch (131,5m i 140,5m) oraz Manuel Fettner (127,5m, 135m).

Najlepiej z przedstawicieli Polski spisał się Adam Małysz. Polak oddał skoki na odległość 124,5m i 126,5m. Drugi z naszych zawodników, któremu udało się awansować do finałowej rundy, Kamil Stoch zajął 15.miejsce (122m, 131m).

Cały turniej wygrał Thomas Morgenstern (958,8 pkt), któremu udało się bardzo wyraźnie wyprzedzić Szwajcara, Simona Ammanna (928,4 pkt) i Toma Hilde (895 pkt).

Adam Małysz, który po trzech konkursach zajmował trzecią pozycję w końcowej klasyfikacji, ostatecznie znalazł się na szóstym miejscu (875,2 pkt). A za nim Matti Hautamaeki (861,8 pkt).

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się już 8-9 stycznia w Harrachovie na skoczków czeka skocznia mamucia.

Zobacz kompletne wyniki>>>

..................................................................................................................................................................................

Po pierwszej serii....

W Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen prowadzi Tom Hilde, Norweg osiągnął odległość 138 m. Adam Małysz pierwszą serię zakończył z 13. lokatą.

Tom Hilde prowadzi po pierwszej serii konkursu głównego Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen, Norweg oddał skok na odległość 138m, na drugim miejscu znalazł się  lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Thomas Morgenstern (136m), na trzecim wicemistrz olimpijski z Turynu, Andreas Kofler (131,5m).

Niestety słabo w pierwszej serii spisali się nasi reprezentanci. Najlepiej skoczył Adam Małysz, który ze 124,5m zajmuje 13. miejsce po pierwszej serii. Do drugiej serii zakwalifikował się jeszcze Kamil Stoch, który skacząc 122m. znalazł się na 23. miejscu.

W drugiej serii konkursowej nie zobaczymy jednak pozostałych naszych reprezentantów. Stefan Hula zawody zakończył na 32. pozycji (117m), Dawid Kubacki po skoku na odległość 112m był 43., a Rafał Śliż osiągając 107 m. znalazł się na 47. lokacie

Trwa druga seria konkursu Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen.

Ostatnie zawody zaliczane do Turnieju Czterech Skoczni odbywają się na obiekcie imienia Paula Ausserleitnera. Patronem skoczni jest austriacki zawodnik, który w 1952 roku doznał tu upadku, w wyniku którego odniósł śmiertelne obrażenia. Oficjalnym rekordzistą skoczni jest Japończyk Daiki Ito -143 metry. Rok temu w Bischofshofen tryumfował reprezentujący gospodarzy Thomas Morgenstern, a za nim uplasowali się Janne Ahonen i Simon Ammann. Orzeł z Wisłu wygrał w 2001 roku, pieczętując zwycięstwo w TCS.

Zapraszamy na relację live na naszym serwisie od godziny 16:00 KLIKNIJ>>>

5 stycznia odbyły się kwalifikacje do konkursu głównego Turnieju Czterech Skoczni w Bishofschofen. Najlepszy okazał się Norweg Tom Hilde, który skoczył na odległość 138,5 m. Drugi był reprezentant Niemiec, Michael Uhrmann (139,5m), trzeci zaś Szwajcar, Simon Ammann (138m). Najdalej z Polaków poszybował Adam Małysz (136m), który ostatecznie zajął 6. miejsce.
W konkursie oprócz Małysza zobaczymy jeszcze Stefana Hulę (25. miejsce), Kamila Stocha (35. miejsce), Dawid Kubackiego (40 miejsce) oraz Rafała Śliża który kwalifikację zakończył na pozycji 42.

Adam Małysz,  zajmuje 3. miejsce w całym Turnieju - Moje skoki są bardzo stabilne, co bardzo mnie cieszy. Na początku turnieju skakałem w kratkę, ale teraz jest coraz lepiej - powiedział Adam Małysz w wywiadzie dla TVP. - Ja chcę przede wszystkim czerpać przyjemność ze swoich skoków. Warunki są bardzo różne, a rywale skaczą raz lepiej, a raz nieco słabiej, więc nie da się przewidzieć, co się zdarzy jutro. Myślę, że trzecie miejsce będzie dla mnie satysfakcjonujące - stwierdza Małysz.