Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tancerze Rytmiki zaprezentowali swe umiejętności

W Dziecięcym Zespole Rytmiki i Tańca RYTMIKA działającym przy Zarządzie Głównym Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiej tańca, głównie regionalnego, uczą się dzieci i młodzież od przedszkolaków po dziewiątoklasistów. Na zakończenie każdego półrocza organizowane są lekcje pokazowe, podczas których dzieci prezentują rodzicom i dziadkom to, czego w ciągu półrocza nauczyły się na zajęciach.

Tak więc w czwartkowe popołudnie, 26 stycznia na próbach wszystkich pięciu grup, bo na tyle podzielony jest cały zespół, sala PZKO na Bożka wypełniła się nie tylko, jak co tydzień, małymi tancerzami trenującymi pod okiem instruktorek Renaty Milerskiej oraz Katarzyny Lasota-Muszyńskiej, ale także tymi, którzy przyszli obejrzeć ich postępy. Oprócz rodziców i dziadków już trenujących w zespole tancerzy na lekcje pokazowe przychodzą także ci, którzy zastanawiają się czy swe pociechy do zespołu zapisać i chcą przyjrzeć się jak prowadzone są zajęcia.

Próby Rytmiki ukierunkowane są przede wszystkim na rozwój umiejętności tanecznych i koordynacyjnych. Stąd oprócz uczenia się konkretnych kroków tanecznych dzieci ćwiczą na macie fikołki, gwiazdy, stanie na rękach. Zwłaszcza w młodszych grupach dużo jest ćwiczeń gimnastycznych, akrobatycznych. Wszystko to może przydać się później w bardziej żywiołowych tańcach, ale też jest świetnymi ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Dlatego zadowoleni z prób rodzice zapisują do Rytmiki coraz młodsze pociechy, a w ubiegłym roku powstała najmłodszy grupa dla dwulatków. Dzieciom też na zajęciach bardzo się podoba.  - ćwiczymy gwiazdy, przejścia w przód i w tył, fikołki. Fajnie to umieć, później można pochwalić się w szkole na świetlicy - mówi jedna z małych tancerek Rytmiki.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: