Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koncert orkiesty dętej

W niedzielę 29.01.2017 w Zebrzydowicach odbył się Noworoczny koncert Kolęd w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej NSPJ z Jastrzębia-Zdroju. Orkiestry, której członkami są m.in. mieszkańcy gminy Zebrzydowice, posłuchać można było w kościele pw. WNMP w Zebrzydowicach.

Orkiestra jest zespołem bardzo młodym, powstała we wrześniu 2010 roku z inicjatywy księdza A. Pudlika i miejscowych muzyków. Pierwsza próba odbyła się 7 września 2010 a już w listopadzie tegoż roku orkiestra dała pierwszy koncert. Skład orkiestry to 25 muzyków z Jastrzębia - Zdroju i okolic stanowiących mieszankę rutyny z młodością. Kapelmistrzem orkiestry jest mgr  Joachim Paczyński, absolwent wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach.

Do tej pory orkiestra dała wiele koncertów z okazji różnych świat państwowych i kościelnych na terenie miasta jak i innych miejscowości województwa śląskiego. W repertuarze orkiestry znajdują się marsze, kolędy, pieśni religijne oraz muzyka rozrywkowa. Orkiestra jest zespołem wszechstronnym a repertuar pozwala na oprawę muzyczną festynów, ślubów, pochodów, wieców, koncertów estradowych, imprez okolicznościowych itp.

Zobacz fragment występu:

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: