Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tak wesprzesz Betlejem!

W okresie Świąt Bożego Narodzenia coraz częściej nasze myśli kierujemy do Betlejem. Jak sprowadzić to wyjątkowe miejsce do Polski? Okazuje się się, że jest na to sposób.

Do wsparcia lokalnych rękodzielników w Betlejem w Autonomii Palestyńskiej poprzez kupno wykonanych przez nich różańców z drzewa oliwnego zachęca Sylwia Hazboun z Ustronia, która wraz ze swym mężem Yousefem prowadzi blog dzisiajwbetlejem.pl. A niedawno była gościem redaktora OX.PL Jacka Porzyckiego w programie „Stela na świecie” - można zobaczyć go tutaj.

Sylwia Hazboun pochodząca z Ustronia jest również koordynatorką programu Rodzina Rodzinie Caritas. To największy z polskich projektów humanitarnych realizowanych za granicą. Umożliwił już objęcie 10 tys. rodzin pomocą o wartości ponad 57 mln zł. Dzięki akcji sprzedaży różańców w ten sposób można wesprzeć tych, którzy na co dzień, utrzymywali się z turystyki pielgrzymkowej. - Obecnie pielgrzymki do Ziemi Świętej zostały zawieszone. Postanowiliśmy więc sprowadzić trochę Betlejem do Polski – mówi rodowita ustronianka.

Hazboun wyjaśnia, że różańce zostały wykonane ręcznie przez lokalnych rękodzielników zrzeszonych przy stowarzyszeniu Sprawiedliwego Handlu. - Oznacza to, że za swoją pracę otrzymali godziwe wynagrodzenie. Na nasze specjalne zamówienie, na jednej stronie krzyżyka wygrawerowano napis ‘Betlejem’ po polsku” – zaznacza.

Różańce można zakupić za pośrednictwem allegro  https://allegrolokalnie.pl/oferta/rozaniec-z-drzewa-oliwnego-z-grawerem-betlejem

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: