Tablice już w Strumieniu

Tablice multimedialne trafiły do szkół w Drogomyślu i Pruchnej. Gmina Strumień pozyskała na ten cel dofinansowanie z rządowego programu "Aktywna tablica".

Zamiast kredy klawiatura, zamiast tablicy multimedialny ekran. Szkoły w Drogomyślu i Pruchnej wzbogaciły się o tablice multimedialne. Ich zakup został sfinansowany z budżetu gminy oraz pozyskanego dofinansowania. W sumie na zakup tablic gmina Strumień pozyskała 28 tys. zł. Wkład własny wyniósł 7 tys. zł.

- To kolejne dofinansowanie, które pozyskaliśmy z rządowego programu. Staramy się na bieżąco wymieniać stare tablice na nowe multimedialne, które pozwalają na poszerzenie możliwości edukacyjnych i uatrakcyjnienie zajęć uczniów. Niestety, pomimo chęci pozyskania dofinansowania dla wszystkich szkół, mogliśmy złożyć wniosek tylko dwóch, bo takie były warunki konkursowe. Na bieżąco monitorujemy możliwości i będziemy podejmować działania, aby takie tablice trafiły do kolejnych szkół – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. Koszt zakupu dwóch tablic to 35 tys. zł. Tablice będą służyć uczniom w szkole podstawowej w Drogomyślu i Pruchnej.

Pisaliśmy:
Aktywna tablica też w Wiśle 
Aktywna tablica w Skoczowie 

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją