Szukali kontrabandy, znaleźli broń

W trakcie kontroli posesji w Cieszynie funkcjonariusze KAS ujawnili nielegalny alkohol oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. To nie wszystko poza tym zabezpieczyli dwa rewolwery, naboje, łuski i ślepą amunicję.

Funkcjonariusze KAS w Cieszynie przeszukali prywatna posesję. Podejrzewali, że tam przechowywana jest akcyzowa kontrabanda, a właściciel posesji zajmuje się dystrybucją nielegalnych towarów.  - W wyniku przeszukania pomieszczeń i samochodu funkcjonariusze ujawnili 80 litrów alkoholu nieznanego pochodzenia oraz blisko 200 sztuk papierosów, bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli również puste butelki szklane i plastikowe oraz etykiety z różnymi nazwami napojów alkoholowych. – informuje Grażyna Kmiecik, rzecznik prasowy KAS w Katowicach

Rzeczniczka ostrzega przed trefnym towarem, który został zatrzymany jako dowód do postępowania karnego skarbowego. Funkcjonariusze przestrzegają przed kupowaniem alkoholu i wyrobów tytoniowych z niepewnych źródeł, gdyż mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego. Nielegalne wyroby alkoholowe produkowane są z alkoholu technicznego, który znajduje się w rozpuszczalnikach oraz płynach przeciwoblodzeniowych. Zawierają wiele szkodliwych substancji, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka m.in. metanol, glikol oraz, będący efektem odkażania, chloroform.

W trakcie przeszukania posesji mundurowi ujawnili także dwa rewolwery, naboje, łuski, amunicję ślepą oraz kastet. - Zgodnie z przepisami kodeksu karnego - kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. O ujawnieniu militariów została powiadomiona Policja, która poprowadzi dalsze postepowanie w tej sprawie –dodaje Kmiecik.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-21 14:05:53
Przepierón: Hohoho, ale rozbito bande, ale łup.<br />80 litrów alkoholu to na taki 2 wiynksze imprezki<br />200 szt. papierosów czyli 10 paczek cygaretli czyli jedna sztanga<br />2 kupki rdzy przypominające wyglądem rewolwer + ślepa amunicja<br /><br />Widać , że sie służbie celnej nudzi i atrakcji szuka.
2017-10-21 14:28:23
bronek91: Atrakcja to dopiero będzie, jak ten złom pokryty rdzą uzupełni zbiory Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Nawet o broń nie potrafili zadbać, widać że płotki i partacze. Jednak takich też trzeja chytać, w końcu to nie malolaty ze skrętami, i jak na płotki, to towar był konkretny. Skonsik go musieli brać, po przeca widać, że taki partacz ni ma w stanie nic konkretnego wyprodukować.
2017-10-21 19:08:18
koszor: Tutaj się z zgodzę z Przepieronem - więcej kosztowała cała ta akcja, niż zarekwirowany alkohol. Podawanie papierosów na sztuki jest żałosne, ale dziesięć paczek brzmi głupio, więc trzeba to jakoś \&quot;powiększyć\&quot;.
2017-10-21 23:13:47
Przepierón: Koszor, gdyby tej akcji nie przeprowadzili siedzieliby na swoich 4 literach i gówno robili a tak ruszyli swoje 4 litery i gówno znaleźli, ale akcja była. Koszty takie same, bo tych boroków co im ocet zarekwilowali trzeba w celi utrzymać. Poczkej kapke a tym debilóm odznaczenia za wzorową pracę i kooperatywność wręczać będą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją