Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sztuka zaczyna „sezon nauki”

Kacper Sztuka, cieszyński 18-letni kierowca wyścigowy rozpoczyna swoją wielką przygodę z torem Formuły 3. Ruszyły kwalifikacje do wyścigu w Bahrajnie.

Kacper Sztuka, zwycięzca włoskiej Formuły 4 w 2023 roku dołączył do zespołu MP Motorsport w bardziej prestiżowej Formule 3. Pierwsze wyścigi F3 z udziałem Sztuki odbędą się w Bahrajnie już 1 i 2 marca - rozpoczynając od sprintu, a następnie dzień później wyścig główny.

Z uwagi na Ramadan, weekend wyścigowy w Bahrajnie zostanie rozegrany między czwartkiem a sobotą. W pierwszy dzień kierowcy F3 pojadą jedyny 40-minutowy trening, po którym przystąpią do półgodzinnych kwalifikacji. W piątek ruszą do sprintu, gdzie czołowa dwunastka wystartuje w odwróconej kolejności. Z kolei w sobotę ustawią się na polach startowych do wyścigu głównego zgodnie z kolejnością wyników kwalifikacji.

- Nastawiam się na dużo nauki i wyciąganych szybko wniosków. Po cichu liczę na czołową dwunastkę w kwalifikacjach, bo to daje możliwość walki w czołówce od samego początku. Dziękuję moim partnerom Red Bull Junior Program, Grupie ORLEN oraz Extral Aluminium za nieocenione wsparcie. Ściskajcie mocno kciuki i kibicujcie mi na otwarcie tego nowego rozdziału mojej wyścigowej karierze! – zapowiada swój debiut Kacper Sztuka.

Przechodząc do Formuły 3, musiałem poniekąd „wyrzucić do kosza” wiele z tego, czego nauczyłem się wcześniej. W F3 trzeba np. inaczej hamować i inaczej pokonywać zakręty. Oczywiście pozostaje jakaś baza z kartingu i F4, ale jest dużo nowych rzeczy. Myślę, że sztuka polega właśnie na tym, żeby się zaadaptować do tych różnic i przetrwać wszystkie te zmiany na drodze do F1 - mówił w wywiadzie dla RedBull.pl.

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-03-01 23:09:49
CZARnawy: Trzymam kciuki Kacper ! Powodzenia !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: