Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policja „pogadała” z seniorami

Dzielnicowi w ramach kampanii Bezpieczny Senior” spotkali się 20 lutego z seniorami w Jasienicy. Mundurowi omówili zagrożenia, na jakie narażone są osoby starsze.

Bezpieczeństwo seniorów jest tematem wciąż bardzo aktualnym i coraz szerzej poruszanym. Poprawa bezpieczeństwa seniorów wymaga nieustannej pracy, tak aby minimalizować skutki pojawiających się coraz to nowych zagrożeń.

- Niestety to właśnie osoby starsze są wybierane na cel przez przestępców żerujących na dobroci i chęci niesienia pomocy przez nasze babcie i dziadków. Dokładnie 20 lutego 2024 r. w ramach programu „Bezpieczny Senior” mł. asp. Paweł Cichocki i st. sierż. Daniel Dzida – dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jasienicy spotkali się z seniorami. – informuje bielska policji.

Funkcjonujące omówili popularne metody czyli m.in. „na wnuczka", „na policjanta”, „na pracownika gazowni czy elektrowni” a są to obecnie są tylko jednymi z możliwych sposobów, które często są wykorzystane do oszukania seniorów. Ostatnio pojawiła się również legenda, w której dzwoniący podaje się za urzędnika Głównego Urzędu Statystycznego i prosi o uzupełnienie danych dotyczących rozmówcy.

Osoby starsze i nie tylko powinny stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec obcych osób oraz zachować zdrowy rozsądek przy podejmowaniu decyzji na rozmaite oferowane im produkty. Nie zabrakło także tematów dotyczących bezpieczeństa na drodze i ty dzielnicowi zachęcali uczestników do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach, kiedy poruszają się po drodze, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: