Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sztuka powalczył na Imoli

W trakcie minionego weekendu na włoskim torze Imola odbywała się czwarta już runda mistrzostw Włoch w Formule 4. Kacper Sztuka może ją częściowo zaliczyć do udanych, po tym jak w pierwszym i drugim wyścigu zajął kolejno 14. i 12. lokatę.

Pierwszy wyścig odbył się w sobotę (24.07). W jego trakcie 15-letni Ustronianin stoczył kilka ciekawych pojedynków z rywalami na torze. - Podczas startu głównym zadaniem jest przetrwanie. To się udało, bo nie tylko auto było całe, ale też na pierwszej szykanie przeskoczyłem już o trzy pozycje w górę. Wyprzedzanie na tym torze nie jest łatwe, ale mocne tempo pozwoliło mi odrobić dziesięć pozycji – podkreśla.

W drugim, który odbył się już w niedzielę (25.07) młody kierowca startował z 11. pola startowego i po starcie szybko awansował o trzy pozycje w górę. Później jednak pojawiły się problemy z bolidem. - Tempo spadło i straciłem kilka miejsc. Udało się jednak stoczyć kilka ciekawych pojedynków koło w koło i wrócić blisko pierwszej „dziesiątki”. Takie doświadczenia są cenne i dają dużo radości z jazdy – mówi Sztuka.

Zawodnik AS Motorsport nie może jednak do udanych zaliczyć ostatniego wyścigu, z którego musiał się wycofać po pierwszych okrążeniach. – Na drugim kółku, zaraz po drugiej szykanie, podczas walki z rywalem wyjechałem na żwir i uszkodziłem przednie skrzydło. Kilka kółek później musiałem się wycofać - wyjaśnia.

Warto dodać, że ustroński kierowca zebrał kolejne punkty do klasyfikacji kategorii "rookie", w której jest szósty - w pierwszym wyścigu wśród debiutantów w stawce zajął ósme, a w drugim piąte miejsce.

Rywalizację młodych kierowców można obejrzeć na Youtube:

KR/mat. pras. 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: