Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sztuka dla każdego! - II Południowy Zlot Scrapowy

Cieszyński Dom Narodowy zaprasza wszystkich fanów papierowych majstersztyków na drugą edycję Południowego Zlotu Scrapowego. Miłośnicy tego ciekawego zjawiska będą mogli 18 maja w godzinach 10.00 - 18.00 zaprezentować swoje umiejętności . Czym jest scrapbooking?

Fani ręcznego tworzenia i dekorowania albumów mają swoje miejsce na Śląsku Cieszyńskim. 18 maja odbędzie się II Południowy Zlot Scrapowy. Historia tej sztuki sięga wiele lat wstecz. Mianem pierwszych scrapbookerów określa się Amerykanów - Marka Twaina i Thomas Jeffersona. W latach 80 XX wieku interesujące hobby zaczęło zmieniać się w źródło dochodu. Otwierano pierwsze scrapowe sklepiki.

Obecnie pojęcie scrapbookingu odwołuje się nie tylko do zdobienia albumów fotograficznych. Przy pomocy wielu przyrządów i specjalnych artykułów papierniczych tworzy się przepiękne kartki okolicznościowe, zaproszenia, czy karnety. - Myślę, że Południowy Zlot Scrapowy będzie doskonałą okazją, żeby na własne oczy zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi. - podkreślała przed rokiem Alicja Panewka, pomysłodawczyni imprezy.

Na zlot zapraszani są wszyscy, nawet Ci, którzy ze scrapbookingiem zetkną się po raz pierwszy. Organizatorzy oferują wiele ciekawych konkursów, a także możliwość poznania wielu technik tworzenia tych dzieł.

Zloty scraperów odbywały się już w wielu dużych miastach w całej Polsce. Kraków, Łódź, Warszawa, a teraz Cieszyn! Zapraszamy wszystkich do Domu Kultury!

 

PLT

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: