Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sztanga i drążek na Rynku

Wyciskanie sztangi i podnoszenie się na drążku. To konkurencje z jakimi zmagali się uczestnicy Mistrzostw Skoczowa w Dwuboju Siłowym, które były zarazem fetą z okazji czwartej rocznicy powstania Osiedlowego Klubu Plato w Skoczowie. Impreza odbyła się pod patronatem prasowym Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

Startowali mężczyźni i kobiety, uczniowie gimnazjum i dorośli.  Tradycyjnie, gościem zawodów był Michał Wilk, Mistrz Świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Rywalizacja była imponująca i zacięta do granic możliwości.


Mistrzostwa Skoczowa w Dwuboju Siłowym od lat cieszą się popularnością. Mężczyźni rywalizują w trzech kategoriach. Najmłodsi zawodnicy startowali w kategorii 12-16 lat.  Podnosząc obciążoną 60 kg sztangę leżąc i podnosząc się na drążku najlepszy okazał się być Kamil Greń – sztangę wycisnął 16 razy i 27 razy podniósł się na drążku. Tuż za nim uplasował się Andrzej Bąk, który sztangę podniósł 18 razy, a na drążku wykonał 12 powtórzeń. Na trzecim miejscu znalazł się Maciej Lewak, który sztangę podniósł 6 razy, a 18 razy podciągnął się na drążku.


Mężczyźni od 17-20 roku życia wyciskali sztangę, która ważyła 90 kg. Najlepszy okazał się Dawid Głąbek, który wycisnął ją 23 razy i 26 razy podniósł się na drążku. Na drugim miejscu znalazł się Bartosz Brytan po 13-krotnym podniesieniu sztangi i 31 wykonanych powtórzeniach w podnoszeniu się na drążku. Trzeci był Dariusz Marek – sztangę podniósł 23 i 16 razy podciągnął się na drążku.


Mężczyźni którzy mają już 20 lat i więcej musieli się zmierzyć ze sztangą ważącą 110 kg. W tej kategorii najlepszym okazał się Radomir Duda, który wycisnął sztangę 15 razy i 31 razy podniósł się na drążku. Drugi był Grzegorz Wałga sztanga – 24, drążek- 22. Pomiędzy pierwszy i drugim miejscem rozegrano dogrywkę. Trzecią lokatę uzyskał Rafał Krużołek, który podniósł sztangę 14 razy i 18 razy podciągnął się na drążku.

Okazuje się, że choć konkurencje opierały się na sprawności siłowej, na udział w zawodach zdecydowały się także kobiety. Najsilniejszą okazała się Renata Bączek, która wycisnęła 20 kilogramową sztangę 50 razy. Po dogrywce drugie miejsce przypadło Darii Głąbek, a trzecie Katarzynie Kowalczyk. Obie podniosły sztangę 28 razy.


KOD

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ FOT. TOMASZ BIJOK

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: