Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stoch dopiero dziewiąty - Austriacy i Rosjanin najlepsi

Pierwsze i trzecie miejsce przypadło Austriakom – drugie Rosjaninowi. Za nami pierwsza część LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix 2011. Zawody w niedzielę odbyły się na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle Malince.
 
Żarł lał się z nieba a kilka tysięcy osób na skoczni – i niewiele mniej przed jej ogrodzeniem – dopingowało najlepszych skoczków świata. Niestety tym razem tylko jeden Polak znalazł się w pierwszej dziesiątce.
Austriak Thomas Morgenstern stanął na najwyższym stopniu podium pierwszych zawodów FIS Grand Prix 2011. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch - zajął dziewiąte miejsce. Popularny "Morgi" oddał swoje skoki na odległość 119,5 m i 129 m.
 
 
- Mówił po konkursie Morgenstern. Z drugim miejscem z Wisły wyjechał Rosjanin Pavel Karelin (skoki na odległość 128,5 m i 129 m. Pogoda była super a zawody bardzo udane - ocenił krótko rosyjski skoczek. Trzeci był Gregor Schlierenzauer (121,5 m i 129 m). Jak mówił dziennikarzom na konferencji, dzisiaj było bardzo gorąco...
 
 
 
Doping był gorący i to nie tylko dzięki żarowi, który lał się z nieba. Wielu kibiców przyjechało do Wisły by z bliska zobaczyć najlepszych skoczków. Wielu polowało na autografy.
 
 
Nasze oczekiwania były nieco inne, liczyliśmy że Kamil Stoch będzie nieco wyżej – ocenił niedzielne skoki Apoloniusz Tajner Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.Kolejne zawody z cyklu LOTOS Poland Tour odbędą się w Szczyrku, w środę 20 lipca.
 
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: