Adam Kszczot mistrzem Europy

Adam Kszczot został wczoraj młodzieżowym mistrzem Europy w biegu na 800 m. Halowy mistrz Europy z Paryża w kategorii seniorów potwierdził klasę także w gronie zawodników do lat 23 w odbywających się w Ostrawie mistrzostwach Europy. Na podium stanęła też Anna Jagaciak, brązowa zawodniczka w trójskoku. Czempionat w Ostrawie potrwa do niedzieli.

Adam Kszczot miał w finałowym biegu tylko jednego poważnego rywala, Hiszpana Kevina Lopeza. Polak wygrał w emocjonującym finiszu, dobre wrażenie potęguje też świetny czas Kszczota - 1:46,71. - Lubię ostrawską bieżnię, po prostu lubię tu startować. To procentuje - powiedział nam złoty medalista. - Podobnie jak na tegorocznej Zlatej Tretrze, także i tym razem dopisali kibice z Polski. To jeden z atutów Ostrawy, że dzięki niewielkiej odległości od Polski przyjechało tu tylu moich fanów. Więcej we wtorkowym, drukowanym „Głosie Ludu", gdzie podsumujemy cały ostrawski czempionat.