Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szpital bogatszy o rezonans

Teraz na badania rezonansem magnetycznym nie trzeba będzie jechać do Jastrzębia Zdroju czy Bielska- Białej. Końcem listopada zostaną wykonane pierwsze badania rezonansem magnetycznym, który właśnie jest montowany w cieszyńskim szpitalu.

Rezonans magnetyczny jest instalowany w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Placówce udało się pozyskać inwestora, który zakupił sprzęt i będzie wykonywać badania rezonansu magnetycznego. Tym samym podniesiony zostanie standard świadczonych usług. Dotąd, aby przeprowadzić takie badanie, pacjent był przewożony do pobliskich szpitali w Jastrzębiu Zdroju i w Bielsku-Białej.

Posiadanie, na miejscu, rezonansu pozwoli uniknąć kosztów związanych z wożeniem pacjentów na badania, a co najważniejsze oszczędzi chorym dyskomfortu przewozu do innych ośrodków – informuje Dariusz Babiak, rzecznik prasowy cieszyńskiego szpitala.

Zamontowanie specjalistycznego sprzętu w szpitalu nie było prostą operacją. Urządzenie wazy około 8 ton, koniecznym, więc było ustawienie platformy i wykorzystanie dźwigu. Wyburzono też jedną ze ścian zewnętrznych.

Pierwsze badania wykonane na nowym rezonansie planowane są na koniec listopada. Do tego czasu sprzęt przejdzie specjalne odbiory.

Firma, która zakupiła sprzęt ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, badania więc będą refundowane.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: