Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pytaj o bilety ulgowe

Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie wiele razy już przypominał mieszkańcom o możliwości skorzystania z ulgi, dzięki której podróżując komunikacją miejską w niedziele i święta ustawowe zapłacą mniej.

Czy informacja dotarła do wszystkich zainteresowanych ? Czy podróżujący komunikacją miejską w Cieszynie korzystają z biletów ulgowych na przykład w niedzielę i święta, a może jednak nie są do końca świadomi, że takie zniżki obowiązujących również ich ? 

- To trudne pytanie, bo nie możemy określić ilości pasażerów uprawnionych do korzystania z ulg – wyjaśnia portalowi ox.pl Mariusz Klajsek z Działu Transportu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie - Staramy się rozpowszechniać te informacje, ale zdajemy również sobie sprawę, że nie dotrzemy do wszystkich zainteresowanych, nad czym ubolewamy, ponieważ zamysłem wprowadzenia tej ulgi było zachęcenie mieszkańców do korzystania w niedziele i święta z komunikacji miejskiej w Cieszynie. 

Oprócz w/w ulgi w maju br. wprowadzona zostały jeszcze dwie promocje. 

- W czerwcu 2012 r. będzie można nabyć promocyjny bilet wakacyjny na miesiąc lipiec i sierpień po okazaniu dziesięciu kolejnych biletów miesięcznych zakupionych od września 2011 r.  do czerwca 2012 r. - dodaje Mariusz Klajsek.

Obecnie obowiązująca cena biletu wakacyjnego promocyjnego wynosi: w strefie Cieszyn – Cieszyn: ulgowy – 30 zł, normalny – 60 zł. W strefie Cieszyn – Pogwizdów – Kaczyce:  ulgowy – 40 zł, normalny – 80 zł.

Druga promocja dotyczy biletów jednodniowych na strefę Cieszyn – Cieszyn, które można nabyć u kierowcy w cenie 7,00zł normalny i 3,50zł ulgowy.  - Bilet ten po skasowaniu uprawnia do wielokrotnych przejazdów wszystkimi kursami na wszystkich liniach w strefie Cieszyn – Cieszyn, przez cały dzień kalendarzowy, w którym dokonano skasowania tego biletu – podkreśla  M. Klajsek.

Ceny biletów jednorazowych obowiązujących w niedziele i święta:

Cieszyn - Cieszyn - cena biletu - 1,20 zł,  cena u kierowcy 1,80 zł

Cieszyn - Pogwizdów – cena biletu - 1,80 zł, cena u kierowcy 2,40 zł

Cieszyn - Kaczyce - cena biletu - 1,90 zł, cena u kierowcy 2,40 zł

Pogwizdów – Kaczyce – cena biletu - 1,20 zł, cena u kierowcy  1,80 zł

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: