Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gimnazjum w 3D

Uczniowie Gimnazjum z Polskim Językiem Nauczania w Czeskim Cieszynie wiedza jak w dzisiejszych czasach powinno się promować szkołę. Ich model szkoły w 3D znajduje się w mapach Google.

CAD model szkoły jest pierwszym i jedynym modelem w Cieszynie zachodnim, dostępnym internetowo poprzez mapy Google oraz aplikację Google Earth. Jego stworzeniem zajęli się dwaj uczniowie Filip Hlinšťák oraz Piotrem Cienciałą, którzy przygotowywali go w czasie wolnym od zajęć - podczas wakacji i ferii. Zadanie nie było łatwe, gdyż ciężko było zrobić zdjęcie szkoły ze znacznej odległości, ponieważ szkoła znajduje się na zabudowanej ulicy.

Efekty pracy uczniów może obejrzeć każdy użytkownik internetu poprzez mapy Google i aplikację Google Earth.

Google Erth to program który umożliwia podgląd dowolnego miejsca na ziemi, można wykonać wirtualny spacer w niemal każdym zakątku świata. Jakość zdjęć jest różna, najciekawsze i najważniejsze miejsca są sfotografowane w lepszej jakości. Warto pamiętać również, przeglądając różne zakątki świata, że fotografie obiektów mają od około roku do około 3 lat. Po Polskiej stronie Olzy trójwymiarowe są np. obiekty Wzgórza Zamkowego: rotunda, wieża i oranżeria (zob. fot. 2).

A Waszym zdaniem, jaki obiekt z powiatu powinien mieć swoją trójwymiarową wersję na mapach Google?

(red.)

źródło: OX.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: