Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sznupek przypomniał o bezpieczeństwie w Wiśle

Dobra zabawa i profilaktyka. Pod tymi hasłami odbył się Dzień Dziecka z policjantami z cieszyńskiego garnizonu. Funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i sympatyczną maskotką policyjną „Sznupkiem” w Wiśle na terenie Basenów Wisła.


Spotkanie było pełnie atrakcji i, co oczywiste, skoncentrowane na dobrej zabawie połączonej z profilaktyką. Dzieci i młodzież mogły zapoznać się z pracą policjantów, przymierzyć elementy stroju ochronnego, wsiąść do radiowozu i poczuć się jak stróż prawa. W imprezie uczestniczyli również strażacy oraz ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR.

Od rana można było zauważyć spory ruch dzieci, mieszkańców i turystów, którzy świętowali Dzień Dziecka. - W tym szczególnym dla każdego dniu nie mogło zabraknąć imprez przygotowanych specjalnie dla wszystkich dzieci- i tych mniejszych, i tych większych. Dzielnicowy wiślańskiego komisariatu mł.asp. Bogusław Bury oraz profilaktycy cieszyńskiej komendy mł. asp. Kamil Przewieźlik oraz mł. asp. Sebastian Marko, uczestniczyli w zorganizowanym przez Urząd Miasta Wisły oraz prywatnych sponsorów imprezie dla dzieci. Chociaż impreza głównie kierowana była do dzieci, uczestniczyć w niej mógł każdy chętny, bez względu na wiek. Policjantów w działaniach wspierali strażacy oraz ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR – informuje st. asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.
Uczestnicy mogli się dowiedzieć więcej. m.in. na temat tego, jak prawidłowo prowadzić masaż serca, jak opatrzyć ranną osobę, co zrobić w sytuacji kryzysowej. Dzielnicowy i profilaktyce odpowiadali na wiele pytań, prezentowali zasady bezpiecznego zachowania w drodze, opowiadali o założeniach profilaktycznych akcji i kampanii takich jak „Bezpieczne wakacje” , „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i wielu innych, które promują bezpieczeństwo. Wszystko po to, aby wiedza dotycząca bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy czy zachowania się w sytuacji kryzysowej na zawsze pozostała w pamięci uczestników.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-05 16:34:02
koszenila6: Pan Retoryka i Narracja czyli imć Przewieźlik we własnej osobie znowu zbiera punkty do nagrody. Bezczelny kłamca i manipulant! Moje dziecko ma bliznę po jego "profilaktyce".Dupochron pomiotu mundurówki.
2022-06-07 18:12:50
monika8989: Cześć panowie, mam na imie Monika, do Polski przyjechałam z Kijowa uciekając przed wojną. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika89
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: