Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szkolenie dowódców OSP

W sobotę (9 marca 2019 roku) na terenie Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej w Ustroniu odbył się egzamin kierujących działaniami ratowniczymi. W szkoleniu, zakończonym egzaminem udział wzięli członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych (dowódcy) z terenu powiatu cieszyńskiego.

Do egzaminu łącznie przystąpiło łącznie 59 druhów z powiatowych OSP. Wcześniej (w terminie od 2 do 9 marca 2019 roku) strażacy – ochotnicy wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez komendę PSP. Kurs składał się z wykładów oraz ćwiczeń praktycznych. Celem szkolenia było przygotowanie strażaków z jednostek OSP do kierowania działaniami ratowniczymi. Część zagadnień dotyczyła również ewentualnej współpracy z mediami.

Egzamin składał się z części teoretycznej, zawierającej 40 pytań, dotyczących zagadnień, omawianych podczas 33-godzinnego kursu — Finalnie wszyscy kursanci, jacy przystąpili do egzaminu, zaliczyli z wynikiem pozytywnym. Absolwentom szkolenia serdecznie gratulujemy uzyskania nabytych kwalifikacji – wyjaśniają przedstawiciele PSP.

Komisja egzaminacyjna, która sprawdziła wiedzę strażaków, została powołana przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Kurs został przeprowadzony zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” z dnia 17 listopada 2015 r. zatwierdzonymi przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

 JŚ/KP PSP

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: