Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szkolenia dla skazanych

W Zakładzie Karnym w Cieszynie zakończono kolejny kurs przyuczający do zawodu technolog robót wykończeniowych o specjalności malarz.

Jak informuje  ppor. Tomasz Głasek rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Cieszynie - nabyta wiedza i umiejętności ma pomóc osadzonym odnaleźć się na rynku pracy po zwolnieniu z zakładu karnego. Każde szkolenie oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej zawiera ponadto informacje z zakresu  aktywizacji zawodowej oraz naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W cieszyńskiej jednostce penitencjarnej zrealizowano w tym roku już trzy kursy o specjalności „Malarz”, w których uczestniczyło 32 osadzonych. W najbliższym czasie planowane jest zorganizowanie kursu „Brukarz”, który rozpocznie się 31 lipca br.

Co ważne, już ponad 500 skazanych na Śląsku zdobyło zawód w ramach Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja – Rozwój. Obecnie we wszystkich więzieniach na Śląsku trwają kolejne kursy zawodowe. Ponad połowa skazanych, którzy zdobędą nowe umiejętności zawodowe zostanie zatrudniona jeszcze podczas odbywania wyroków.

Kurs finansowany był z środków unijnych.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: