Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sześć nowych wozów bojowych w regionie

W maju 2019 roku Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego poinformował o przyznanych promesach na dofinansowanie zakupu sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Regionie. Dofinansowania trafią do 43 jednostek OSP z terenu województwa, z tego aż sześć z nich do jednostek w powiecie cieszyńskim.

Do jednostek OSP w województwie śląskim mają trafić nowe wozy bojowe o łącznej wartości ponad 30 milionów złotych — Wsparcia finansowego udzielili także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Narodowy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które to jednostki przeznaczyły łącznie na ten cel 15 550 000 zł — wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego.

Promesy otrzymały jednostki:

  • OSP Cieszyn Pastwiska
  • OSP Ustroń Lipowiec
  • OSP Ochaby
  • OSP Zbytków
  • OSP Bażanowice
  • OSP Jaworzynka Centrum

W województwie śląskim działa niespełna 1000 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W Powiecie cieszyńskim jest ich 67. Strażacy – ochotnicy interweniują praktycznie każdego dnia, rekordziści mają na swoim koncie nawet kilkaset wyjazdów rocznie.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-14 14:13:02
donekT: https://www.facebook.com/ratujemyzameczekwdrogomyslu
2019-05-14 16:13:05
doler: To co znów ustawiamy przetargi ? Czy tym razem w przetargu nie pojawi sie informacja o konkretnym rozstawie osi i kącie natarcia i bedzie prawdziwy przetarg a nie ustawiany jak zawsze.
2019-05-14 19:58:31
JPG: Czyżby samochód ratowniczo - gaśniczy ciężki Kerax z Cieszyna pojawi się w końcu w OSP Ochaby,tak jak to miało być już chyba dwa lata temu.A gdzie pójdzie Tatra z OSP Ochaby,niech dalej służy w jakiejś jednostce na terenie miasta i gminy Skoczów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: