Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

13 litrów krwi od mundurowych

Wczoraj (13.05.2019), o czym informowaliśmy na naszych łamach, na cieszyńskim Rynku odbyła się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi cieszyńskiego garnizonu Policji. Uczestniczyli w niej nie tylko policjanci ale także przedstawiciele innych służb mundurowych z Cieszyna.

Akcja w Ruchomej Stacji Krwiodawstwa – Autobusie do poboru Krwi na Rynku w Cieszynie cieszyła się wielkim zainteresowaniem. - Uczestniczyło w niej ponad 40 osób. Zebrano łącznie ponad 13 litrów krwi, zarejestrowano też 10 nowych, potencjalnych dawców szpiku kostnego. W zbiórce uczestniczyło 11 osób, które należą do Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Policjanci postanowili przekazać otrzymane słodycze dzieciom Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Ustroniu Nierodzimiu – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65-lat i wadze powyżej 50 kg. Przed oddaniem krwi należy wypełnić ankietę i pozytywnie przejść badanie lekarskie, które jest przeprowadzone w miejscu poboru krwi. Cała procedura jest bardzo restrykcyjna, chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dawcy jak i personelowi.

red.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: