Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W regionie opady, rzeki jednak nie alarmują

Zgodnie z ostrzeżeniem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w powiecie cieszyńskim jeszcze do środy (15.05.2019) mają utrzymać się intensywne opady deszczu. W związku z tym może dojść do podniesienia stanu wód, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – taki opis stopnia zagrożenia, którym została objęta część województwa śląskiego, znajduje się na stronie IMGW.

Zgodnie z danymi na stronie IMGW, prawdopodobieństwo wystąpienia opadów deszczu o sporym natężeniu wynosi 85%. Miejscami, w ciągu 3 dni ważności ostrzeżenia spadnie nawet 40 mm wody. Na szczęście bezpośrednio w powiecie cieszyńskim nie ma zagrożenia ze strony rzek. Aktualnie w każdej z nich (dane ze stron monitorujących wysokość wody – stan na 14.05.2019 12:00) brakuje kilkudziesięciu centymetrów do osiągnięcia stanów ostrzegawczych.

Zagrożenie dotyczące osiągnięcia i przekroczenia stanów ostrzegawczych dotyczy: Małej Wisły, Brynicy, Przemszy oraz Soły. Tam spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-14 22:25:30
Śmiechu : Tak sucho co było to nie dziwne że stany ostrzegawcze
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: