Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szczepienia przeciw grypie dla seniorów

Początkiem września 2019 roku informowaliśmy o woli kontynuowania cieszyńskich programów profilaktycznych, które zostały przyjęte jeszcze przez Radę Miejską Cieszyna poprzedniej kadencji. Aktualnie pojawiły się informacje dotyczące szczepień seniorów przeciwko grypie sezonowej.

Zgodnie z informacjami, które zostały udostępnione w cieszyńskim Biuletynie Informacji Publicznej, szczepienia ochronne przeciwko grypie sezonowej będą realizowane od 16 września 2019 roku do 15 grudnia 2019 roku - W dniu 5 września 2019 r. Burmistrz Miasta Cieszyna zatwierdził wyniki postępowania konkursowego na realizację programu polityki zdrowotnej pn. "Program profilaktyki grypowej wśród osób dorosłych – szczepienia ochronne przeciwko grypie sezonowej osób powyżej 65 roku życia” – poinformował Aleksander Dorda, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Cieszynie.

Zgodnie z informacjami, przekazanymi przez cieszyński UM, szczepienia mają dotyczyć osób, które ukończyły 65. rok życia i chcą chronić się przed grypą sezonową. Jak informował w sezonie zimowym 2018/2019 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie, szczepienia w wielu przypadkach pozwalają uniknąć powikłań związanych z przebyciem grypy.

Na zachorowanie narażeni są wszyscy, jednak różnego rodzaju powikłania oraz wysokie zagrożenie dla zdrowia i życia dotyczy w szczególności osób starszych, stąd właśnie wzięła się idea, wprowadzenia programu profilaktycznego, polegających na zapewnieniu seniorom dostępu do nieodpłatnych szczepień.

Szczepienia będą realizowane w okresie od 16 września 2019 r. do 15 grudnia 2019 r w następujących placówkach:

1) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medika” Jan Schab, Ewa Schab, Paweł Schab Spółka Jawna, 43-400 Cieszyn, ul. Tomanka 11;

2) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ubezpieczalnia Šimeček-Bączek, Fiedor, Perchała, Brawański, Koźlik Spółka Jawna 43-400 Cieszyn, ul. Bielska 37;

3) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne W. Pałysiński, L. Włodarski, K. Krygiel, A. Tatar Spółka Jawna 43-400 Cieszyn, ul. Frysztacka 20.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-17 15:16:05
666: Pytanko, skąd wiadomo jaki szczep grypy raczy nas nawiedzić w tym roku?
2019-09-17 15:36:54
krzysztof.nn: na pewno wiadomo, że nawiedził nas wirus głupoty i marnotrawstwa znany jako PiS: "Polska Fundacja Narodowa przeznacza ogromne kwoty na promowanie naszego kraju za granicą. Jak ujawnia Onet.pl, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy PFN zapłaciła 5,5 milionów dolarów (ponad 20 m i l i o n ó w złotych) amerykańskiej firmie PR-owej White House Writers Group, która miała wypromować Polskę i poprawić jej wizerunek w USA. Chodziło m.in. o tworzenie profili w mediach społecznościowych. Działania nie były jednak skuteczne, bo założony na zlecenie PFN profil na Instagramie jest obserwowany przez zaledwie kilkanaście osób, a konto na Youtubie ma kilkudziesięciu obserwujących. Najlepiej wypada profil założony przez amerykanów na Twitterze (nazwa to Poland Perspectives) - ma on niecałe 6 tysięcy obserwujących."
2019-09-17 15:56:11
krzysztof.nn: "Oprócz prowadzenia profili w mediach społecznościowych PFN płaciła też amerykańskim PR-owcom m.in za w y s y ł a n i e maili [! ! !] (w ten sposób kontaktowali się z przedstawicielami administracji USA). Jak podaje Onet, poza miesięcznymi wpłatami na cale dotyczące promocji Polska Fundacja Narodowa zapłaciła dodatkowo 25 tysięcy dolarów na wydatki wskazane przez PR-owców z White House Writers Group. PFN zapłaciła im 5 tysięcy dolarów na bilety lotnicze do Polski i 3,5 tysięcy dolarów na hotele. Zadbano nawet za opłacenie jedzenia, które kupowali pracownicy WHWG (nie było to catering na potrzeby konferencji czy paneli dyskusyjnych) - na ten cel przeznaczono w 2017 roku tysiąc dolarów. Z wykazu wydatków wynika, że dania kosztowały od kilkunastu do 200 dolarów. +++ PFN utajniła szczegóły ustaleń z amerykańską firmą pr-ową. Dziennikarzom Onetu udało się poznać kwoty dotyczące finansowania dzięki amerykańskiemu prawu (amerykańskie firmy mają obowiązek składania rozliczeń z pieniędzy otrzymywanych od zagranicznych rządów)."
2019-09-17 16:01:32
krzysztof.nn: no to jeszcze pomódlmy się za kardynała: "Nie będzie śledztwa w sprawie molestowania seksualnego przez kardynała Henryka Gulbinowicza. Wrocławska prokuratura umorzyła postępowanie z powodu przedawnienia się czynu."
2019-09-17 16:05:41
Marzanna: Ja proponuję zaszczepić się w pierwszej kolejności wszystkim urzędnikom UM w Cieszynie na głupotę. O ile mi wiadomo osoby zaszczepione na grypę po zachorowaniu przechodziły ją z gorszym skutkiem. Szczepionki nie są gwarantem że osoba nie zachoruje a chorobę przechodzi się z gorszymi skutkami.
2019-09-17 16:49:16
krzysztof.nn: i już wiemy, skąd się biorą płaskoziemcy - z "o ile mi wiadomo" - z ciekawości marzanna, o ile? bo na pewno o bardzo niewiele...;)
2019-09-17 18:51:50
donekT: Miejmy tylko nadzieję, że Pańcia zaszczepiła już swego pupila, i to nie tylko przeciw grypie. W końcu to właściciel ponosi odpowiedzialność.
2019-09-17 18:56:40
donekT: A tymczasem niektórym "płaskoziemcom" wypadałoby zachować konsekwencję i zająć się finansowaniem oraz działalnością takiego tworu jak fundacja Otwarty Dialog. Co do cytat "amerykańskie firmy mają obowiązek składania rozliczeń z pieniędzy otrzymywanych od zagranicznych rządów" koniec cytatu, taki przepis powinien być wprowadzony również w Polsce, w odniesieniu do podmiotów zagranicznych. Możemy sobie tylko wyobrazić, z czym takie posunięcie spotkałoby się ze strony poniektórych beneficjentów (Zagrożenie demokracji?). Natomiast wobec niektórych udzielających się na tym portalu "płaskoziemców" nie pozostaje nic innego, jak szczepić ich nieustannie i konsekwentnie solidnymi porcjami OBIEKTYWIZMU, całe szczęście TRYBALIZM jest uleczalny. Zawsze można odstawić od korytka.
2019-09-17 19:26:47
jasper: Do tego mafia lekowa - Ziobro jak stara plyta powtarza, ze to PO winne. Biorac pod uwage, ze jak im na czyms zalezy wystarczy jedna noc, by to zmienic a tu przez 4 lata nie zrobili nic ! Afera z lekami to AFERA PiS ! panie Kaczynski. Pacjentom brakuje juz 500 lekow, wazne, ze jest kasa dla biznesmena Rydzyka. Po co leki, wystarczy pare zdrowasiek.
2019-09-17 19:34:07
donekT: MAFIA LEKOWA, No właśnie, Koncerny Farmaceutyczne, jak się okazuje, w wielu państwach czują się bezkarne. Natomiast ich sukces biznesowy polega na tym, aby poprzestać na LECZENIU, nie WYLECZENIU. Tymczasem co na to nasi mieniący się jako rzekoma lewica??? Jaki temat ich pochłania??? Niewątpliwie KONCERNY FARMACEUTYCZNE POWINNY ZOSTAĆ ZNACJONALIZOWANE i służyć SPOŁECZEŃSTWU, nie SPEKULACJI.
2019-09-19 06:53:29
krzysztof.nn: jeśli PO jest czemuś winne, to swej przegranej w wyborach 4 lata temu i dopuszczeniu PiS-owskiej mafii do władzy - to ich jedyna i największa przewina
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: