Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szansa dla niepełnosprawnych uzdolnionych muzycznie

Choć jest to dopiero pierwsza edycja Festiwalu i debiut Stowarzyszenia 'Power Of Soul', idea przyświecająca tej wyjątkowej imprezie z pewnością zagwarantuje duże zainteresowanie wśród chętnych do uczestnictwa, jak i publiczności. Inicjatywa ma dać szansę osobom niepełnosprawnym na muzyczne zaprezentowanie się przed szerszą publicznością, a także rozbudzenie w nich pasji do tej dziedziny sztuki.

I Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt” organizowany jest przez Stowarzyszenie „Power Of Soul” z siedzibą w Katowicach w dniach 10-20 lipca bieżącego roku. Głównym celem projektu jest zintegrowanie osób niepełnosprawnych uzdolnionych muzycznie, uwrażliwienie na sztukę oraz rozbudzenie pasji i chęci działania na niwie artystycznej.

Jedynym warunkiem uczestnictwa jest uprzednie zapisanie się przy pomocy karty zgłoszeniowej, do której należy załączyć swoje nagranie z utworem konkursowym w formacie .mp3 oraz obowiązkowo informację o stopniu niepełnosprawności. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Wszystko rozpocznie się od ośmiodniowych warsztatów muzycznych adresowanych do pełnoletnich osób niepełnosprawnych. Będą się one odbywać w Pałacu Młodzieży w Katowicach początkiem lipca bieżącego roku. Przesłuchania konkursowe oraz uroczysta Gala Festiwalowa, wieńcząca całą imprezę, organizowane są w ramach „Artystycznego Lata” w Dworze Kossaków w Górkach Wielkich. Po występach uczestników odbędzie się tam wręczenie nagród i dyplomów Laureatom przedsięwzięcia, a także występ zaproszonej gwiazdy wieczoru.

Organizator zapewnia opiekę merytoryczną, organizacyjną, nagłośnienie, sekcję rytmiczną, a także obiad podczas warsztatów w Katowicach oraz noclegi z pełnym wyżywieniem w trakcie Konkursu I Gali Festiwalowej w Dworze Kossaków.

Walorem nie do przecenienia jest wypoczynkowo-rekreacyjny charakter Festiwalu, umożliwiający połączenie kształcenia muzycznego osób niepełnosprawnych w stolicy Górnego Śląska podczas warsztatów wokalnych z odpoczynkiem w uzdrowiskowym, górskim klimacie Dworu Kossaków w Górkach Wielkich podczas Konkursu Piosenki i Gali Festiwalowej. Jest to również ogromna szansa dla debiutantów, ale też i osób, które mają większe doświadczenie sceniczne i chcą się realizować muzycznie i podzielić się swoją pasją z innymi.

Więcej na temat I Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt” można znaleźć na facebooku, regulamin natomiast dostępny jest tutaj.

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.

 

(red.)

źródło: ox.pl/ mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: