Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szacunek, cierpliwość i miłość bez końca...

Był rok 1969. Po raz pierwszy odznaczono kawalera Orderu Uśmiechu i podjęto się pierwszego przeszczepu serca w Akademii Medycznej w Łodzi. PRL obchodził 25-lecie swojego istnienia i wybito nawet z tej okazji okolicznościową monetę. Jednak w Hażlachu miały miejsce o wiele ważniejsze uroczystości. Oto on i ona postanowili razem iść przez życie i założyć rodzinę. Wspominając to wydarzenie 12 par z gminy Hażlach, które doczekały 50. rocznicy ślubu, świętowały w sobotę i odebrały okolicznościowe medale prezydenckie. Wyróżniono także tych, którzy w stanie małżeńskim dotrwali 60-lecia.

Mówią, że „w małżeństwie trzeba mieć piekielną wytrwałość i anielską cierpliwość”, pary, które w związku małżeńskim są już od 50 lat podkreślają, że najważniejszy jest wzajemny szacunek i sztuka kompromisu. Przyda się także wytrwałość, bo „nie sztuką jest pokochać, lecz wytrwać”.

Recept na udany małżeński związek, można było zebrać sporo w minioną sobotę. W Domu Wiejskim w Brzezówce odbyła się uroczystość Złotych i Diamentowych Godów, czyli uhonorowanie par mieszkających na terenie gminy Hażlach, które świętują jubileusze 50 i 60 lat pożycia małżeńskiego. Była to także okazja do wspomnień, opowiadań o tym jedynym, niezapomnianym weselu.

Wójt Grzegorz Sikorski w towarzystwie przewodniczącego rady gminy, Sławomira Kolondry oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Liliany Matloch, udekorował 12 par Złotych Jubilatów, którzy związek małżeński zawarli w 1969 r. medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanymi postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Z kolei za jubileusz 60 lat pożycia małżeńskiego listami gratulacyjnymi zostały przez wójta gminy Hażlach wyróżnione dwie pary, które małżonkami są od roku 1959.
- George Sand napisała, iż „jedno jest tylko w życiu szczęście: kochać i być kochanym” Dla mnie Drodzy Jubilaci jesteście symbolem wierności i miłości rodzinnej, dowodem wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Jesteście wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Patrząc na Was po tylu latach wspólnego życia, chciałbym wspólnie z małżonką dożyć tak pięknej rocznicy jak Wy. Dlatego cieszę się razem z Wami waszym szczęściem i życzę Wam wszystkiego najlepszego i jeszcze wielu pięknych chwil w życiu! - mówił wójt gminy Hażlach, Grzegorz Sikorski.

Niecodzienne jubileusze świętowano wspólnym poczęstunkiem i okolicznościowymi podarunkami.

 

redka

źródło: ox.pl
dodał: redaktor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: