Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sylwester? Noclegi? Jest ciężko

Już za sześć tygodni strzelą korki szampana. Będziemy witać nowy 2013 rok. W gminach turystycznych już szykują się na zabawy sylwestrowe. Ale jeśli chcecie spędzie sylwestra w górach, to wolnego miejsca raczej nie znajdziecie. Informacje Turystyczne pokazują resztki ofert.
W Wiśle tradycyjnie goście bawić się będą i w lokalach, i na rynku. Miasto już uruchomiło specjalny serwis internetowy poświęcony zabawie sylwestrowej. Pracownicy biura promocji wysłali zapytania do gestorów, którzy organizują zabawy. Otrzymaliśmy wiele odpowiedzi i na bieżąco je uzupełniamy – podkreśla Łukasz Bielski z Urzędu Miejskiego w Wiśle. Na stronie www.wisla.pl aktywna jest już zakładka, na której sprawdzimy aktualne oferty właścicieli restauracji i domów wczasowych. Ale znajdziemy na stronach Wisły znajdziemy nie tylko propozycje zabaw sylwestrowych. Od kilku lat, wiele osób wybiera góry na spędzenie również i świąt Bożego Narodzenia. Tych ofert na świętowanie poza domem jest coraz więcej. Przedsiębiorcy organizują te pobyty świąteczne, bo są ludzie, którzy chcą z tego korzystać – mówi Bielski.
 
 
Ci, którzy wolą imprezować na świeżym powietrzu zapewne wybiorą zabawę, którą organizuje Wiślańskie Centrum Kultury. Kolejny raz będziemy witać Nowy Rok na wiślańskim rynku, grać będzie będzie DJ. Szczegóły niebawem przedstawimy w mediach – dodaje Bielski. Jak dodaje, strony z informacjami o wolnych miejscach i ofertach, będą w miarę nadsyłania przez gestorów uaktualniane. Tam gdzie nie ma już wolnych miejsc, są one usuwane z bazy.
 
 
 
 
W Ustroniu ofert sylwestrowych wiele, ale miejsc praktycznie już nie ma – mówi Andrzej Nowiński z Miejskiej Informacji Turystycznej. Niestety, to specyfika tej nocy, że jest tylko jedna w roku a pojemność pensjonatów czy hoteli ograniczona. Ustroń zawsze jest pełny, to widać na przestrzeni lat. Trudno nawet spotkać oferty i reklamy w prasie czy internecie zabaw sylwestrowych, już od dawna są one zarezerwowane – dodaje Nowiński. Ale warto próbować, bo zawsze są sytuacje, kiedy ktoś rezygnuje w ostatniej chwili z przyjazdu.
 
Istebna równie obłożona. Mamy resztki i to pojedyncze, wolne miejsa – przyznaje Aneta Legierska z IT w Istebnej. Mowa o dużych obiektach hotelowych i pensjonatach. W mniejszych, przydomowych mogą być jeszcze wolne oferty na Sylwestra. Bo z tych gospodarstw nie otrzymujemy informacji o stanie rezerwacji miejsc, ale tez tam może być cieżko – dodaje Legierska.
 
 
 
W Brennej, podobnie jak i w innych turystycznych miejscowościach wiele telefonów i zapytań o możliwość noclegu i spędzenia Sylwestra. Staramy się pomagać, sprawdzamy wolne oferty ale już jest to na wyczerpaniu – dodaje Katarzyna Macura dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu w Brennej. Także i w tej miejscowości są oferty spędzenia Wigilii w pensjonacie. Kilka ośrodków ma taką propozycję spędzenia świąt – dodaje Macura.
Ci, którzy wolą zabawę na świeżym powietrzu mogą skorzystać z oferty gminy. Sylwester witany będzie w amfiteatrze. Zabawa będzie w stylu lat osiemdziesiątych. Będzie pokaz sztucznych ogni i szaleństwo na lodowisku – zapowiadają w promocji Brennej.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: