Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policjanci jak kowboje. Nocna łapanka koni

Zakończyło się na strachu zwierząt, ale było niebezpiecznie. W nocy ekspresówką spacerowały dwa konie. Uciekły z gospodarstwa w Pogórzu.
Około pierwszej w nocy skoczowska policja otrzymała informację, że na drodze ekspresowej znajdują się konie. Zwierzęta biegały trasą samowolnie. Na miejsce udał się jeden patrol ze Skoczowa. Patrolując drogę napotkał konie w okolicach Świętoszówki. Konie stały na poboczu drogi. Zostały zapędzone w bezpieczne miejsce – relacjonuje aspirant sztabowy Ireneusz Korzonek zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej policji.
 
Do Świętoszówki w międzyczasie dojechały kolejne patrole policji ze Skoczowa oraz Jasienicy. Z linki holowniczej policjanci zrobili uzdy i bezpiecznie wyprowadzili konie z drogi ekspresowej.
 
Ustalono, że są one własnością mieszkańca Cieszyna, który przetrzymuje je na terenie jednego z gospodarstw w Pogórzu. Konie samowolnie wydostały się z zagrody i przez otwarte furtki dostały się na drogę S1.
 
Na szczęście nic się nikomu nie stało, konie może były nieco wystraszone – dodaje Korzonek. Zwraca jednocześnie uwagę, że otwarte furtki i bramy wzdłuż ogrodzenia drogi S1 powodują, że wiele zwierząt wchodzi na tę trasę, powodując olbrzymie zagrożenie dla podróżujących.
 
 
 
 
Właściciel koni otrzymał mandat karny za niewłaściwe zabezpieczanie zwierząt. To nie pierwszy przypadek, kiedy konie biegały samowolnie po ulicach. Kilka lat temu na 'wiślance' w Harbutowicach był podobny przypadek Zobacz film: Chciał poczuć smak wolności
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: