Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Święto stróżów prawa

W siedzibie Starostwa Powiatu Cieszyńskiego policjanci garnizonu cieszyńskiego, uczcili obchody 96. rocznicy powstania Policji. W uroczystej akademii uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji.

Na uroczystościach wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych: powiatowych, miejskich i gminnych, komendanci służb mundurowych oraz duszpasterze policyjni. W obchodach uczestniczyli także przedstawiciele urzędów i instytucji, z którymi cieszyńscy mundurowi współdziałają na co dzień. Nie zabrakło również emerytów policyjnych oraz pracowników cywilnych. W uroczystości wziął udział również Tomasz Madzia, policjant z Berlina. Jest on pierwszym zagranicznym policjantem, który odbywa staż w cieszyńskiej komendzie.

Główną część obchodów rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk, przybliżył między innymi pracę policjantów w powiecie, a także podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za trud, jaki wkładają w codzienną służbę. Policja oprócz wojska jest najliczniejszą służba mundurową, która z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem społecznym. Służba w policji to niełatwy kawałek chleba. To ciągłe wyzwania naznaczone poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi. - zaznaczał komendant Jacek Bąk.

Jak podkreślał w przemówieniu szef cieszyńskiej jednostki – jest dla mnie zaszczytem, że mogę kierować jedną z lepszych komend w województwie śląskim. Powiat jest jednym z bezpieczniejszych regionów. Sukcesywnie spada przestępczość, na wielu płaszczyznach wzrasta wykrywalność. Jego zdaniem, jest w tym wielka zasługa policjantów, ale również ma na to wpływ bardzo dobra współpraca cieszyńskiego garnizonu z innymi służbami, instytucjami rządowymi i samorządowymi.

W dalszej części obchodów wręczono akty mianowań na wyższe stopnie policyjne. W korpusie oficerów awansowało 5 policjantów, wśród aspirantów awansowano 42, w korpusie podoficerów awans otrzymało 28, a w korpusie szeregowych 7 policjantów. Wśród wyróżnionych znalazło się również 4 policjantów i 2 pracowników cywilnych, którzy z rąk Starosty Cieszyńskiego oraz komendanta cieszyńskich policjantów, otrzymali okolicznościowe odznaczenia i listy gratulacyjne za dotychczasową pracę oraz szczególne zaangażowanie w codziennej służbie. Po raz drugi w historii cieszyńskiej policji zostały przyznane Odznaczenia Starosty Powiatu.

Należy się cieszyć, że tak wielu wśród nas policjantów zaangażowanych i oddanych swojej pracy. Świadczą o tym awanse i nagrody, które odebraliści
e – mówił do stróżów prawa Janusz Król, starosta powiatu cieszyńskiego. Trud służby policjantów w swoim wystąpieniu docenił również burmistrz Cieszyna Ryszard Macura – ślubowaliście państwo wierność przepisom, konstytucji, ślubowaliście, że będziecie na straży życia, zdrowia, mienia – z narażeniem własnego życia. I za to codzienne ujawnianą postawę postawę narażania życia, po to abyśmy my, mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego czuli się bezpieczni. Za to dziękuję.

Po wręczeniu aktów mianowań głos zabrał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia. Podziękował on wszystkim policjantom za wykonywaną służbę, pracownikom cywilnym za sumienne wykonywanie swoich zajęć, a gościom zebranym na sali za wsparcie i pomoc.

JB


źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-24 22:41:10
pawel27: Czemu wkurzacie ludzi pokazywaniem tych p.........
2015-07-25 18:37:11
tulusa: pisz za siebie !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: