Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Święto Niepodległości w SITPChem

W piątek (15.11.2019) w cieszyńskim Browarze Zamkowym odbyła się trzecia edycja „Wesołego Świętowania”, organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego (SITPChem). Wydarzenie ma na celu zintegrowanie środowiska i wspólne uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania zaproszonych gości. Prezes Zarządu Głównego SITPChemu, jednocześnie będący długoletnim członkiem cieszyńskiego oddziału, podkreślał – Witamy bardzo serdecznie wszystkich gości, z różnych stron Polski. Witam w pięknym Cieszynie, wyjątkowym miejscu. Bardzo się cieszę, że kolejny raz oddział cieszyński organizuje tę wyjątkową imprezę, ponieważ po raz kolejny, na wesoło, świętujemy Dzień Niepodległości. Mam nadzieję, że wydarzenie to wejdzie do naszego kalendarza na stałe. Dziękuję cieszyńskiemu oddziałowi za organizację – mówił podczas oficjalnego powitania Jerzy Klimczak, prezes Zarządu Głównego.

Po powitaniu gości nadszedł czas na tradycyjny już wykład, związany z niepodległością. Prelekcję przygotował Wojciech Święs z Książnicy Cieszyńskiej, który opowiedział o Radzie Narodowej Księstwa Cieszyńskiego, o okolicznościach jej powstania i wątpliwościach z nią związanych. Dla mieszkańców nadolziańskiego grodu była to szansa na poszerzenie swojej wiedzy, a dla mieszkańców innych regionów Polski, którzy wykład okazał się nie tylko ciekawostką, ale również częścią historii, która dla ludzi spoza Ziemi Cieszyńskiej nie jest aż tak oczywista. Po zakończeniu prelekcji nadszedł czas na poczęstunek, zabawę i tańce.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: