Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Światowe Dni Młodzieży i nasi

Już 16 sierpnia w Madrycie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. To okazja aby spotkać się z młodymi ludźmi z całego świata na wspólnej modlitwie, której towarzyszyć będzie obecność Ojca Świętego Benedykta XVI. Z naszego regionu też młodzież wybrała się na to niezwykłe spotkanie, a ich wyprawie towarzyszy Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL.


Wyruszyli w minioną niedzielę. Już dziś są w Hiszpanii i przygotowują się do wielkiego święta młodości i wiary. 16-osobowa grupa młodzieży wyjechała 7 sierpnia z Zebrzydowic. Na bieżąco śledzimy co słychać u przedstawicieli naszego regionu w Hiszpanii. Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL patronuje tej wyprawie. Wraz młodzieżą wybrał się też ks. Mateusz Dudkiewicz, znany wikary z Zebrzydowic, który jest opiekunem duchowym wyprawy.

Na bieżąco można sprawdzać co aktualnie dzieje się u pielgrzymów. Dzięki stronie internetowej www.sdm.czynne24.net możemy przeczytać relacje z drogi na światowe Dni Młodzieży i śledzić to co dzieje się w Madrycie. Oto jeden z wpisów z 10 sierpnia: Kilometry mijają, a my po 25 godzinach jazdy(1800 km i liczne postoje) docieramy w poniedziałek o 21:30 pod wieżę Eiffla – cztery godzinki zwiedzania „Paris by night” – w dwóch ekipach – pieszo i na rolkach:) coś pięknego i niedrogo – honorowa rundka busami na rondzie wokół łuku triumfalnego i ruszamy nad Ocean (mieliśmy dość szczurów w Paryżu, więc zadowoliliśmy się krótkim zwiedzaniem).
Wcześniej jeszcze udało nam  się otworzyć przepiękny XI wieczny monaster w malutkiej miejscowości, której nazwy nikt nie zapamiętał:) Uczestniczymy we Mszy – modlimy się za wszystkich młodych zmierzających do Madrytu, nasze rodziny, sponsorów i wszystkich, którym to obiecaliśmy. Po pokonaniu kolejnych 500 km znajdujemy urocze miejsce na biwak 50 m od Oceanu – kąpiel, opalanie, kąpiel, opalanie. Kolacyjka, Nieszpory i Eucharystia w cieniu drzew (nie znaleźliśmy Kolegiaty:))
Podziwiamy zachód słońca, rozbijamy namioty i spanko.
Środa. Budzimy się wcześnie – ok. 10:00 – jutrznia, śniadanko i kąpiel, opalanie, kąpiel, opalanie – ok. 13:00 zwijamy się, mamy dość słońca – nakładamy Panthanol na twarze i ruszamy do Bordeaux!

Pozdrawiam z Mc’a 50 km od Bordeaux – dziś w planie: zwiedzanie, Eucharystia i ruszamy nad Ocean na kąpiel (bez opalania) i ruszamy do Loyoli – koniec z plażowaniem – idziemy w góry jak św Ignacy:)


Już dziś grupa jest w Hiszpanii. Do naszej redakcji dotarły zdjęcia, które publikujemy w artykule. Na stronie internetowej widnieje od 11 sierpnia wpis:Dotarlismy dzisiaj do Hiszpani!!!
Po pięknym wieczorze w Bordeaux – jedni na rolkach, inni na nóżkach – ruszyliśmy nad Ocean. Eucharystia na plaży o 23.00, szybka i pyszna kolacyjka, nieszpory¡, kompleta i do spania – większość na plaży:) pobudka miała byc o 6.00 ale wstaliśmy o 8.00 i ruszyliśmy do Loyoli – miejsca urodzin i działalności sw. Ignacego – ojca Cwiczen Duchowych – rekolekcji ignacjanskich oraz Jezuitow. Udaje nam sie zdobyc pozwolenie – nie bez trudu –  na Msze w osrodku rekolekcyjnym.
Ruszamy dalej – szukamy miejscówki na obiad i kąpiel w Oceanie – spaghetti nad Oceanem! esto es mui bueno!
Najedzeni i wykapani zmierzamy do San Sebastian – przed nami 4 dni w diecezji San Sebastian.
Udaje się nam dotrzeć do Unor – uroczego miejsca naszego nocowania. Robimy furore w koszulkach Podasz dalej – powoli rozjeżdżamy się do rodzin – po dwie osoby – z dwoma wyjątkami:)
Przyjmują nas przesympatyczni Hiszpanie! wszyscy marzą o wygodnym łóżku i gorącej kąpieli w słodkiej wodzie! jest 22.24 – Kończę bo właśnie Orlando wniósł pachnąca kolacyjkę…


I tym, sympatycznym akcentem zapraszamy na kolejną relację ze Światowych Dni Młodzieży.

(red)

PRZECZYTAJ O DZIAŁALNOŚCI KS. MATEUSZA DUDKIEWICZA:

Fara Arena: Lodowisko

Fara Fest - jajecznica

Akcja bucikźródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: